Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Taxikář, který byl v kritickém stavu, promluvil: Díky vám jsem naživu, vzkazuje zdravotníkům

Taxikář, který byl v kritickém stavu, poděkoval všem.
Zdroj: Čt 24
+ Dalších 6 fotografií
dojemné
Taxikář, který měl velmi vážný průběh nemoci covid-19 a který byl několik týdnů připojen na mimotělní oběh, poslal z nemocnice děkovný vzkaz zdravotníkům, kteří se o něho starali. Jako jedinému v Česku mu byl podán experimentální lék remdesivir. Taxikářův stav se zlepšil natolik, že je schopen komunikovat a ze svého lůžka ve Všeobecné fakultní nemocnice poslal dojemný vzkaz.

Několik týdnů byl jeho stav velmi kritický. Díky intenzivní léčbě a péči lékařů a sester je však nyní muž z nejhoršího venku. Z nemocniční postele se rozhodl skrze Českou televizi poděkovat všem, kteří se o něho starali a díky kterým je naživu.

Dojemný vzkaz

"Jak riskujou, dennodenně tady nastavujou svůj krk a přitom vědí, jak je to nakažlivý... Jdou do toho a nebojí se a přitom mají doma rodiny a děti," začal taxikář popisovat záslužnou práci zdravotníků v dojemném videovzkazu.

"Hrozně jim děkuju, všem, moc si toho vážím, že mě z toho dostali, že to dokázali a že to nevzdali, že jsem prostě tady," děkuje muž se slzami v očích personálu Všeobecné fakultní nemocnice. Taxikář, který se zřejmě nakazil od cizinců, které převážel, měl v průběhu posledního měsíce několikrát tzv. na kahánku. V jednu chvíli mu dokonce začaly selhávat ledviny...

Remdesivir zřejmě zabral

Taxikář byl hospitalizován v pátek 13. března. Muže, který byl už v té době v umělém spánku přijali na jednotce intenzivní péče. Druhý den u něho byl potvrzen koronavirus. Od té doby se jeho stav stále zhoršoval a jeho rodina začala věřit už jenom na zázrak.

Poté, co mu byl podán experimentální lék z USA remdesivir, se jeho stav začal pomalu zlepšovat. Už nemusel být napojen na mimotělní oběh a dnes, měsíc po hospitalizaci dokáže muž sám komunikovat.

Související články

Další články