Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tátu (45) dvou dcer zabil koronavirus: S maminkou mu poslaly dojemný vzkaz

Zdroj: Profimedia.cz, reprofoto Facebook
+ Dalších 12 fotografií
koronavirus
Dvojnásobný otec Craig Ruston (†45) podlehl koronaviru, je zatím nejmladší obětí ve Velké Británii. Rodina je z jeho smrti zdrcená, žena s dcerami mu do nebe poslala srdcervoucí vzkaz. Ruston patří mezi zemřelé, kteří už před nákazou koronavirem trpěli vážnými zdravotními problémy.

"Pro všechny, kteří Craiga znali a nestihli se rozloučit: miloval vás! Můj drahý Craigu, navždycky tě budeme milovat! Tvoje Sally a holky," napsala zdrcená manželka Rustona na Facebook. Tatínek dvou dcer (†45) je nejmladší obětí koronaviru ve Velké Británii. Nemoci Covid-19 podlehl ve středu v brzkých ranních hodinách.

Craig si vytrpěl mnohé už předtím, než se minulé úterý nakazil koronavirem. Jak informoval britský list Daily Mail, dva roky bojoval s nemocí motorického neuronu (MND). Vážná choroba patří stejně jako Alzheimerova nebo Parkinsonova nemoc do skupiny neurodegenerativních onemocnění. O svém válčení s nemocí si dělal pravidelné zápisy na blog.

Jak se ho opovažuje zabít?

"Už takhle bojoval jednou z nejhorších nemocí. Jak se ho tenhle Covid-19 opovažuje zabít, když si toho tolik vytrpěl? Potom, co všechno překonal?" naříká jeho žena Sally. "Po smrti chtěl poskytnou svůj mozek vědcům, kteří se zabývají MND. I po smrti chtěl dál pomáhat. Kvůli tomuhle koronaviru se mu poslední přání nesplní," dodala.

Británie eviduje 2642 nakažených, zemřelo 72 lidí. Podle hlavního zdravotnického poradce Patricka Vallance může být ale v zemi už 55 tisíc nakažených.

Není dosud jasné, kde přesně se Craig koronavirem nakazil.

AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE TADY

Související články

Další články