Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tato žena měla 5 let menstruaci. Lékaři jí doporučili hodně drsné řešení

Zdroj: GoFundMe
+ Další 2 fotografie
Toto je nejhorší můra každé ženy. Chloe Christos (27) z Austrálie měla menstruaci nepřetržitě pět let! Trpí totiž poruchou krvácivosti, která zabraňuje tomu, aby se její krev srážela správně. A nešlo to zastavit. Nemohla dělat vůbec nic.

Chloe dostala svoji první menstruaci ve 14 letech Nikdo to nečekal, ale menstruovala pět let v kuse. To si snad nikdo nedokáže ani představit. Omezovalo ji to ve všech jejích aktivitách i v běžném životě.

"Nemohla jsem nic dělat, padala jsem do mdlob. Měla jsem nebezpečně nízký krevní tlak. Nemohla jsem řídit, ani jít ven," říká Chloe. Ta ráda sportovala, ale kvůli menstruaci prostě nemohla. Bylo to pro ni frustrující.

Normální žena ztratí za celou menstruaci přibližně 20-60 mililitrů krve. Chloe ztratila za 4 dny skoro litr a půl krve. A to už člověka pěkně vyčerpá. Také to mělo katastrofální vliv na její zdraví.

Trpěla extrémní anémií a do těla jí museli lékaři dostávat železo "Věděla jsem, že to není úplně v pořádku, ale styděla jsem se o tom mluvit. Cítila jsem, že se hodně liším, že jsem v tom sama," vysvětluje Chloe.

Byla jí diagnostikována Von Willebrandova choroba neboli vrozená porucha krvácivosti. Chloe měla problém s bílkovinami v krvi, nízkou hladinu proteinu a tyhle problémy jsou běžně spojovány s hemofilií

Dívka hledala léčbu, která by jí pomohla. Nakonec dostala lék, který krvácení zabraňoval. Bohužel měl ale mnoho vedlejších účinků. Přestala tak krvácet každý den. Lékaři jí ještě navrhli, ať si nechá odebrat dělohu, to Chloe odmítla

Teď se Chloe léčí v centru pro hemofiliky a snaží se zvýšit povědomí o této chorobě. Ráda by tak pomohla všem dívkám, které trpí stejně jako ona.

Související články

Další články