Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Táto, už letí: Obří vzducholoď dobyla Česko, národ obrátil hlavy k nebesům

Zdroj: Instagram tikbohumin a hahavlova
+ Dalších 11 fotografií
obrazem

Podívejte se do galerie na nejpovedenější snímky vzducholodi Zeppelin ZF, která krouží nad Českem. Celý národ obrátil hlavy vzhůru k nebesům, aby spatřil jednu z největších vzducholodí na světě.

Zeppelin uchvátil Česko

"Táto, tak už letí!" Celé Česko zvedlo hlavy k oblakům, aby spatřilo leteckou ikonu, jednu z největších vzducholodí na světě, Zeppelin ZF. Ta přiletěla z Polska, aby zakroužila nad českou kotlinou. A lidé nestačili cvakat fotoaparáty a sdílet snímky obří nebeské velryby na sociálních sítích. "Konečně je tady," žasli lidé.

Kdysi býval Zeppelin králem nebes, kdo ví, možná se jím jednou opět stane... Letecká ikona i neobvyklý dopravní prostředek fascinuje lidi už nespočet let. Moderní Zeppelin ZF je plněna nehořlavým héliem a vejde se do ní až 12 cestujících.

Sledujte dráhu vzducholodi

Půltunovou vzducholoď, která dokáže vystoupat až do tří tisíc metrů, na okružní let vyslala společnost ZF, která propaguje novou generaci mobility. Pětasedmdesát metrů dlouhá kráska dokáže dosáhnout rychlosti až 100 km/h.

Vzducholoď Zeppelin vyrazila na okružní jízdu z pražských Letňan do Plzně i Klášterce nad Ohří, dále pokračuje přes Starou Boleslav do Jablonce nad Nisou. Dráhu letu vzducholodi Zeppelin ZF lze sledovat na webu FlightRadar24, který ukazuje polohu neobvyklého dopravního prostředku v reálném čase na mapě. Jednoduše lze zadat do aplikace identifikační číslo "DLZNT“ přidělené vzducholodi ZF.

Spatřili jste nebeskou velrybu také?


Související články

Další články