Emma Sims (41) je příkladem toho, že se shopaholictvím si nemáte zahrávat. Tato žena vám může sloužit jako odstrašující případ.

Emma byla závislá na nakupování téměř dvacet let. Vše začalo tím, že ve škole byla šikanovaná, tak ji matka brávala nakupovat jako útěchu. Postupně si vypěstovala těžkou závislost a utrácela až 60 tisíc korun měsíčně jenom za oblečení a boty.

Emma si za celé roky nastřádala dluhy ve výši 1 200 000 korun. Ona a její manžel byli nuceni prodat byt, ale stejně zůstali v těžkých dluzích. Emminy deprese se navíc zhoršily, když jí ve 24 letech umřela maminka na rakovinu prsu. Nakupování jí tak poskytovalo dočasnou útěchu.

Teď se čtyřicátnice účastní terapií, které jí od závislosti pomalu pomáhají, nicméně dluhů se ještě dlouhou dobu nezbaví. Několikrát ji navíc chtěl opustit manžel.

„Vždycky, když jsem si něco kupovala, ptala jsem se sama sebe, jestli to potřebuji. Vždycky jsem si to obhájila. Navíc s kreditními kartami to bylo tak lehké. Teď se pokouším svůj problém vyřešit, jde to ale těžko,“ svěřila se Emma webu dailymail.