Filadelfské Mutter Museum může být díky obrovskému množství exponátů považováno za ukázkový příklad toho, jak by mělo vypadat správné muzeum medicíny. Budete si v něm však připadat spíš jako ve strašidelném zámku.

A není rozhodně jediné.

I řada dalších muzeí, věnovaných historii lékařství, patologie a jiných podobných oborů, dokáže své návštěvníky stejně tak fascinovat, jako znechutit či vyděsit. Tak třeba Musée Fragonard, které bylo původně vybudované pro potřeby studentů veteriny, se může pochlubit skutečným „kabinetem hrůzy“. V tom můžete nahlédnout pod kůži (doslova) nejen koním a opicím, ale dokonce i lidským embryím. V japonském muzeu Meguro zase snadno zjistíte, kolik pozoruhodných organismů s vámi sdílí (nebo by rádo sdílelo) vaše tělo. Obě nadzemní podlaží jsou totiž věnována výhradně různým druhům parazitů.

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží také St. Bart's Pathology Museum, které se veřejnosti otvírá jen při mimořádných příležitostech. K nejzajímavějším exponátům patří předměty vytažené z lidských útrob během posledních 150 let (také už se vám někdy podařilo spolknout kartáček na zuby?) a části těla Johna Bellinghama, vraha bývalého britského premiéra Spencera Percevala.