Joanna zjistila, že jí chybí děloha, pochva a část vejcovodů. Tato choroba se jmenuje Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauserův syndrom. V 17 letech musela podstoupit rozsáhlou plastiku a lékaři jí vymodelovali vaginální tunel.

Pro Joannu to byl velký šok a byla zklamaná. Od mala se totiž těšila na to, jak porodí miminko a bude matkou. Tento sen se jí ale asi nikdy nesplní. A ona se s tím teď bude muset smířit.

Dívka na to přišla až velmi pozdě, protože její genitálie vypadaly na pohled normálně. Vzhledem k tomu, že dívka ještě neměla sex, ani se o něj nepokoušela, netušila, co se děje. Ani ji nezarazilo, že nezačala menstruovat. Když jí bylo 17, navštívila gynekologa. Ten jí sdělil šokující zprávu.

Hned se musela naplánovat plastická operace a chirurgové jí museli vymodelovat vaginální tunel, aby Joanna mohla mít sex. Když ale začala žít sexuálním životem, úplně to nešlo. A tak skončila na operačním stole znova, aby jí tunel zvětšili.

Když už si Joanna myslela, že je všechno v pořádku a potkala svoji lásku, stalo se něco, kvůli čemu upadla do depresí. Měla si brát svého snoubence, ale když zjistil, jak to má Joanna s vaginou, ze svatby vycouval. Joanna si najednou přišla bezcenná.

„Ovládne to vaši mysl a ukradne vaše štěstí a možnost mít stabilní vztah. Místo toho jste vzteklí, stydíte se a cítíte vinu,“ řekla Joanna. Teď už ale o své nemoci mluví otevřeně. „Postupně jsem zjistila, že se za to nesmím stydět, protože s tím nic neudělám. Jsem prostě taková a musím se s tím smířit,“ dodala.

Nakonec ale svou osudovou lásku dívka potkala. Svému partnerovi ale o nemoci řekla hned v počátku vztahu, aby pak nenastaly nějaké problémy. Dívka se chce pořád stát matkou. Má totiž funkční vaječníky, takže jim dítě může odnosit náhradní matka. Nebo si klidně s přítelem dítě adoptují.