Studentka Niah Selway (17) z města Hastings v Sussexu je jednou z 35 lidí na celém světě, kteří mají stejný problém. Voda se stala jejím nepřítelem. Kdykoliv se její kůže namočí, neuvěřitelně trpí. Strašně to štípe a pálí a neexistuje způsob, jak to zastavit.

Vodě se bohužel Niah vyhnout nemůže, a tak je toto utrpení na pořadu dne. Dokonce stačí jen jedna slza a naskáčou jí pupeny. Snaží se proto neplakat. Zajímavostí na celém případu je, že vodu může pít normálně.

Žít s takovou alergií je pro ni noční můrou. Nejhorší na tom je, že není nikdo, kdo by jí dokázal pomoct.

Všechno to začalo, když jí bylo 5 let. Jenomže tehdy by ji vůbec nenapadlo, že všechnu tu bolest má na svědomí voda. A tak si užívala dětství jako její kamarádi. Chodila plavat, hrála si v dešti a skákala v kalužích. Tyto činnosti pro ni v současnosti představují velké riziko.

Za deště vůbec nevychází z domu. Když dospěla, rozhodla se, že musí přijít na to, jestli někdo trpí stejným problémem.

Na internetu našla dívku z Ameriky, která popisuje totožné příznaky. Dál píše, že její dermatolog dokázal alergii pouze pojmenovat. Jedná se o takzvanou kopřivku z vody a zatím na ni bohužel neexistuje lék.

Niah to nemá vůbec lehké ani při každodenní hygieně. Samotné sprchování pro ni představuje nesnesitelná muka. Sprcha jí může hodně ublížit a popálit kůži.

Bolestivé chvilky zažívá taky při odličování. Make-up sundává jen za pomoci vlhčených ubrousků a i tak to strašně štípe a ještě půl hodiny nato má obličej v jednom ohni.

„Niah velmi trpí a já bych si přál, aby to jednoho dne konečně skončilo,“ dodává její přítel.