Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

TATÍNEK UŽ NENÍ… Dcera Jiřího Pomeje (†54) už ví, co se stalo

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
SMRT HERCE
Nejhorší chvíli svého dosavadního života už má za sebou. Jak jsme již informovali, Andrea Pomeje (30) několik dní před dcerou Aničkou (5) tajila, že její táta Jiří Pomeje (54) nežije. To už ale neplatí.

„Dcera už to ví. Nemohla jsem dopustit, aby to náhodou zaslechla v rádiu v autě, nebo si pustila televizi a uviděla tam, že jí umřel tatínek. Jsou toho plná média,“ vysvětlila eXtra.cz Andrea Pomeje.

„Rad, jak se zachovat, jak to vysvětlit malému dítěti, je hodně, ale stejně se nakonec musí člověk rozhodnout sám, jak to podá. Nikdo totiž nezná dítě tak dobře jako jeho rodič. Konzultovala jsem to s lidmi, kteří už za sebou podobnou zkušenost mají. Volala jsem si i s Vendulou Pizingerovou (bývalou manželkou zesnulého Karla Svobody, s nímž má dnes již téměř čtrnáctiletého syna Jakuba – pozn. red.),“ uvedla vdova po Jiřím Pomeje (†54).

Ta nám již ve čtvrtek prozradila, že se okamžiku pravdy velmi obávala. „Bolí mě, co se Jirkovi stalo. Přece jen jsem ho milovala a byla s ním osm let čtyřiadvacet hodin denně. Moc jsem mu přála, aby se uzdravil. Pohled na Aničku mě drásá. Je mi to líto. Nevím, co bude prožívat, jak jí to říct,“ řekla nám nešťastná manželka zesnulého bohéma.

Jak říci pravdu

Názory odborníků na to, jak dětem sdělit informaci o úmrtí jednoho z rodičů, se různí. Někteří si myslí, že u takové situace by měl být přímo přítomný dětský psycholog, další to vidí trochu jinak.

„Někdy se příliš nedodržuje zásada říci vždy pravdu, samozřejmě věku dítěte přiměřeným způsobem. Hlavně by se měl ale každý vyvarovat lhaní a tajení pravdy. Je třeba dítěti vysvětlit, co se děje a bude dít. Lidé se zkušeností s úmrtím rodičů v jejich dětství občas v dospělosti vyprávějí, že nejtěžší bylo, že jim nikdo nic neřekl. Že nerozuměly chování dospělých, pláči a podobně. Nebo že se s rodičem nemohly rozloučit,“ uvedl jeden z psychologů.

Související články

Další články