Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Tatínek Jakub (†39) zahynul v autě: Maminka se třemi dětmi se teď bojí o dům!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
rodinná tragédie
Pětičlenná rodina z Liberecka zažila nejhorší Vánoce v životě. Když na druhý svátek vánoční jeli za babičkou, stala se obrovská tragédie. Otec rodiny havaroval s autem a na místě byl mrtev. Maminka s třemi dětmi vyvázla s jednoduchými zraněními. Nyní se matka od tří dětí bojí, že přijde o střechu nad hlavou.

Obrovská tragédie se stala den po Štědrém dni. Pětičlenná rodina se vydala na Boží hod za babičkou. To ještě netušili, že k ní společně už nikdy nedorazí. Velká nehoda se stala u Bílého Kostela nad Nisou.

"Za Bílým Kostelem najeli na propadlou krajnici a rozkýval se jim vozík, který měli za autem. Vozík následně najel do protisměru, kde o něj protijedoucí auto zavadilo," řekla Blesku rodinná přítelkyně Zuzana.

Tatínek řidič bohužel auto neukočíroval, vozidlo vjelo mimo silnici a obrátilo se na střechu. „U muže lékař konstatoval již pouze smrt,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Tři děti ve věku 7 měsíců, 3 a 5 let včetně maminky skončily s drobnými poraněními. Jen tříletá holčička musela být transportována do nemocnice vrtulníkem. V současné době je ale již v pořádku doma.

"Tatínek od rodiny postupně svépomocí rekonstruoval dům, společně spláceli hypotéku. Po smrti partnera je veškerá péče, logistika a finanční zajištění rodiny na matce dětí. Minimálně do doby, než proběhne dědické řízení, je maminka odkázána pouze na rodičovský příspěvek a na dobročinnou pomoc dalších lidí," dodává rodinná přítelkyně Zuzana.

Proto se přátelé rodiny obrátili na Nadační fond pomoci Karla Janečka a žádají veřejnost o pomoc. „Cílem kampaně je získat finanční prostředky pro rodinu k překonání této nepříznivé životní situace. Nákladů, které teď maminka musí sama zajišťovat, je opravdu hodně,“ řekla Zuzana.

Související články

Další články