Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Tatínek ho před střelcem ze Zélandu bránil tělem: Chlapeček (2) se bojí, aby mu nezemřel!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 46 fotografií
Boj o život
Šel se pomodlit s maličkým synem, ve vteřině se však pohodový páteční den zvrhl v boj o přežití. Zulfirman Syah byl ve druhé z mešit v novozélandském městě Christchurch, ve kterých Brenton Tarrant (28) a jeho tři komplicové útočili. Aby zachránil život teprve dvouletého Averroese, vrhl se před něj jako živý štít. Hrdina skončil v kritickém stavu v nemocnici, ale zvládl, co chtěl. Syn má jen lehčí zranění.

Krvavé běsnění Brentona Tarranta (28) má už 50 obětí, dalších 47 zraněných je v péči lékařů. Mezi nimi je i o život bojující Zulfirman Syah, který při teroristickém útoku v mešitě zachránil život svému dvouletému synovi Averroesovi.

Toho útočník postřelil do nohy a hýždí, jeho tatínek ani chvíli neváhal a vrhl se před něj jako živý štít. Byl odhodlaný položit svůj život za jeho. Chlapeček, který vyvázl s lehčími poraněními, je teď strachy bez sebe, že o svého tatínka hrdinu přijde. Skončil totiž v kritickém stavu v nemocnici a bojuje o život. Naděje, že přežije, jsou však poměrně vysoké.

"Můj manžel a syn jsou oba živí, ale zranění. Oba dva je postřelili při pátečním útoku v Islámském centru Lindwood v Christchurchi. Bydlíme tady teprve dva měsíce. Manžela kulky zasáhly na několika místech, má díru v plíci, a po operaci mě k němu zatím nepustili. Syna už mám u sebe, je v neskutečném šoku, ale všichni jsme přežili," napsala Syahova manželka na Facebook.

Tarranta i jeho tři kumpány bezprostředně po útocích zadrželi novozélandští policisté. V sobotu si už u soudu vyslechl obvinění, do hledáčků fotoaparátů tam během pouhé minuty stihl ukázat rasistické gesto. Jde o vůbec první teroristický útok na mešity v zemi.

Související články

Další články