Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Tatiana Vilhelmová slaví 40: Jak se z go-go tanečnice stala jedna z nejlepších českých hereček?

Tatiana Vilhelmová dnes sfoukne už 40 svíček.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Tatiana Vilhelmová, která dnes slaví čtyřicáté narozeniny, o sobě často prohlašuje, že je jen „žižkovskou Máňou“. Ve skutečnosti je ale jednou z našich nejtalentovanějších hereček své generace, která má na kontě desítky filmových i divadleních rolí. Jaké byly její kariérní začátky?

Tatiana Vilhelmová (39), rodačka z pražského Žižkova, se v dětství věnovala zpěvu a díky pohybovému nadání i baletu. V šestnácti letech si dokonce přivydělávala jako go-go tanečnice. To, že by se ale svlékala u tyče, před časem popřela. Údajně šlo jen o brigádu, díky níž si mohla koupit parádu.

Protože se vždycky tak trochu ráda předváděla a vystupování na veřejnosti jí nedělalo problémy, rozhodla se zkusit studium herectví na Státní kozervatoři v Praze. Školu ale nedokončila. I přesto, díky nespornému talentu, získala angažmá v Dejvickém divadle, kde byla za svou první roli Máši v představení Tři sestry nominována na cenu Alfréda Radoka.

První televizní roli dostala v povídce Hotel pro sourozence v seriálu Prima sezona. Ve filmu debutovala ve snímku Indiánské léto a jako představitelka role Marie získala svou první nominaci na Českého lva. Na svém kontě má řadu dalších filmových i televizních úloh, z nichž nejznámější ztvárnila ve filmech Šeptej, Návrat Idiota, Samotáři, Divoké včely či Štěstí. Kromě toho se věnuje dabingu, účinkovala v taneční soutěži StarDance a v pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas, kterou vyhrála.

Co se týká osobního života, svérázná Vilhelmová randila se svým kolegou Pavlem Liškou. V roce 2005 se provdala za producenta Pavla Čecháka, s nímž má dva syny. O osm let později se s manželem rozvedla a v současné době žije se zpěvákem a hercem Vojtou Dykem (32). Tomu v roce 2013 porodila syna Aloise. Dlouholeté přátelství ji pojí s kolegyní Aňou Geislerovou, s níž si zahrála v několika fimech a společně se podílejí na mnoha dobročinných akcích.

Mohlo by vás zajímat

Další články