Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tati, promiň: Pitva ukázala, jak zemřel Jaroslav Kubera, dcera je z výsledku smutná

Tati, promiň: Pitva ukázala, jak zemřel Jaroslav Kubera, dcera je z výsledku smutná
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
pitevní zpráva
Náhlou smrt šéfa senátorů Jaroslava Kubery (†72) způsobil srdeční infarkt. Vyplývá to z pitevní zprávy, jejíž hlavní závěry v úterý zveřejnila dcera Vendula Vinšová. Spokojená ale není, podezření, které pojala i manželka Věra Kuberová, se totiž už přezkoumat nestihlo.

"Konečně jsme obdrželi pitevní protokol, je nám jasné, že všichni čekají na jeho obsah. Důležitá informace je, že pitva byla provedena hned 21. ledna. Takže vše ostatní bylo nesmyslné zdržování, ale dejme tomu, že to je náš subjektivní pocit," napsala na Facebook dcera zesnulého politika Vendula Vinšová

"Nic závratného ve zprávě není," pototkla s tím, že jako příčinu smrti Jaroslava Kubery zmiňuje infarkt myokardu. To už prý i s maminkou Věrou Kuberovou slyšely od primářky při osobním setkání v únoru. Ve zprávě se podle Vinšové také píše, že lékaři preventivně zajistili materiál na toxikologické vyšetření.

Kvůli jednoznačnosti pitevního nálezu k němu však nikdy nedošlo. "Přitom my jsme podezření uvedli jak při osobní schůzce, tak ve stížnosti, kterou jsme podávaly. Vysloveně jsme psaly, že podezření, že táta nezemřel přirozenou smrtí je a žádáme o prošetření provedení pitvy, protože nám nikdo nebyl schopen říct, co všechno se bude zkoumat, i když jsem při telefonickém rozhovoru po paní primářce chtěla písemné vyjádření, v jakém rozsahu pitvu provede než dojde k tátově zpopelnění. Tati, promiň," stýská si Kuberova dcera.

Podezření na otravu

"Když jsme vyloženě ‚natvrdo‎‎‎‎‘‎ zmínily, že není vyloučena možnost otravy, paní primářka nám k tomu řekla, že i kdyby tam něco bylo, za dva dny je to z těla pryč a nikdo nic nepozná – jinými slovy, zkoumat to, je vlastně zbytečné," doplnila Vinšová.

Pitevní zprávu zkoumal i Kuberův ošetřující lékař, podle kterého byl předseda Senátu zdravým člověkem, pouze plíce mu poznamenalo kouření cigaret.

"Kromě plic, které odpovídaly tátovu kouření (mj. paní primářka nám při schůzce řekla, že na to jak kouřil, jsou plíce v pohodě), byl opravdu zdravý a spokojený člověk a sám nepochybuje o tom, že infarkt byl vyústěním toho šíleného psychického tlaku, kterému byl vystaven, neboť znal otce jako aktivního sportovce, který subjektivní potíže ve smyslu sklerotických změn cévního řečiště nikdy neudával," svěřila dcera.

Čínský dopis

Kubera před smrtí obdržel dopis z čínského velvyslanectví kvůli své plánované cestě na Tchaj-wan Mluvilo se o tom, že si ho objednal hradní kancléř Vratislav Mynář, který to však popřel. Vysvětlení od Pražského hradu v několika dopisech požadoval současný předseda Senátu Miloš Vystrčil. Po týdnech mlčení svolil prezident Miloš Zeman ke schůzce, ale s tím, že "není co vysvětlovat".

"Víc nevíme a zřejmě se už nedozvíme," konstatovala Vinšová závěrem.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy