Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Taťána Makarenko o potížích v Miss a krachu vztahu: Jsou to pro mě 2 nejtěžší zkoušky

Taťána Makarenko o potížích v Miss a krachu vztahu: Jsou to pro mě 2 nejtěžší zkoušky
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
rozhovor
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko (30) poskytla redakci eXtra.cz otevřený rozhovor. Bývalá modelka se po osmiletém vztahu před pár týdny rozešla s přítelem, hokejistou Zdeňkem Bahenským (34). Většina lidí byla přesvědčena o tom, že Taťána a Zdeněk patří k nejstabilnějším párům českého šoubyznysu. A přesto to nevyšlo. Sympatická ředitelka soutěže krásy promluvila o tom, jak v současné době zvládá situaci kolem koronaviru a jak se vypořádává s rozchodem.
 • 1. Jak moc situace kolem koronaviru ovlivnila Miss Czech Republic?
 • Vše se zastavilo. Miss spadá do kultury, zábavního průmyslu, modelingu, a tedy nic z toho nyní nefunguje. Nicméně to, že se letošní ročník 2020 již uspořádal, nám nikdo nevezme a nyní jen zbývá dotáhnout finále. Tedy ještě taková maličkost, jako je zahraniční cesta do Zanzibaru, nám nevyšla. Všichni jsme se moc těšili. Jinak veškeré ztráty, které také jako firma mám a počítám, jsou únosné a má firma to přežije.

  • 2. Bude se nějak posouvat termín finále a co je nyní náplní dívek?
  • Finále se mělo uskutečnit 3. 5. To bohužel nevidím jako reálný termín vzhledem k tomu, že se vše bude uvolňovat postupně a shromažďování bude, myslím, opět povoleno jako jedno z posledních. Virová epidemie tak korunovaci nové královny odložila na neurčito. Mám představu, jak se s tím vypořádat a vše nyní budeme připravovat. Finále bude. Musím vybrat vítězky na světové soutěže.

   Naštěstí jsme s finalistkami absolvovali vše potřebné a jediné, co zbývá, je dotáhnout finále. Celý svět v rámci národních soutěží svá finále posouvá. Jsem v komunikaci s národními řediteli po celém světě a předáváme si informace a myšlenky, jak s tím naložit. Pokud vše půjde podle plánu, tak do září musí proběhnout finále, jelikož v září mi opět mají začínat castingy na nový ročník 2021, tedy nechci, aby - a ani nevím, zda by to vůbec bylo možné -, aby mi zasahoval ročník 2020 do ročníku 2021.

   Naštěstí pro mě tato situace můj business nepoloží a soutěž bude pokračovat. Dívky to ovlivní tak, že nyní mají takzvaný voraz od všech aktivit Miss, všech akcí a soustředění a je to jen na nich, jak budou doma pracovat na postavě. Jak se budou snažit na sociálních sítích stále ukazovat svůj přesah a svoji osobnost. Jelikož to je nyní to jediné, co vidíme. Prezentaci na sociálních sítích.

   • 3. Před nedávnem jsi zveřejnila, že jste se se Zdeňkem po osmi letech rozešli. Jak se dá zvládnout rozchod a karanténa dohromady? Je to hodně náročné?
   • Náročné to je, ale co není, když se jedná o hodně. A pokud mluvíme o dlouholetém vztahu a o dlouholeté práci ve firmě, tak jsou to opravdu 2 nejtěžší zkoušky pro mě. Jsem ale velmi odolný člověk na stres a napětí nebo problémy. Díky své soutěži a firmě jsem si zažila mnohem horší období a troufám si říci, že na svůj věk 30 let jsem prožila mnoho starostí a životních situací, existenčních problémů.

    Když si člověk projde špatnými obdobími, tak se stává odolnějším a ví, že se to jednou vše vyřeší a přebolí. Naopak jsem na sebe hrdá, že jsem vše zvládla a rozhodla se udělat radikální řez. Odstraňuji vše a všechny, co do mého života nepatří, abych mohla vyhlížet lepší zítřky.

    Každý si při rozchodu procházíme obdobími. Smutek, pláč, hluboké přemýšlení, co bylo špatně, zda se tomu dalo zabránit, vztek a nakonec přijde vysvobození ze všech těch myšlenek a uvolnění emocí. Já jsem už, řekla bych, v té poslední fázi. Snad už se mohu těšit jen na to lepší.

    • 4. Co se týče spolupráce se světovými soutěžemi, jak to nyní probíhá?
    • Komunikuji s celým světem ve smyslu národních ředitelů a světových soutěží a tedy všichni řeší to samé. Ty národní soutěže, které jako my absolvovaly část příprav s finalistkami 2020 a chybí jim finále, netuší, s jakým datem se dá počítat. Ti, kteří ještě nezačali s castingy, neví, zda ročník 2020 vůbec stihnou realizovat celý.

     Tedy jsou zde scénáře, jak z této situace ven a jak to udělat co nejladněji a ty si navzájem předáváme mezi sebou. Světové soutěže hlásí, že by rádi udělaly 2020 v měsíci listopad/prosinec. Pokud ale nebude delegátkám dovoleno vycestovat do zahraničí, tak bude soutěž přeložena na leden 2021. Nyní nezbývá než čekat na další informace. Co ale řešíme všichni, jsou sponzorské peníze, ze kterých se soutěž pořádá. Každá organizace hlásí neproplacené faktury či nemožnost vstoupit jako sponzoři do ročníku 2020.

     • 5. Je to pro tebe jako ředitelku soutěže krásy náročné období, co se týče financí nebo sponzorů? Pociťuješ nějaký znatelný rozdíl? Je to třeba v něčem složitější?
     • Ovlivnilo mě to v tom, že nemám další příjem, který by mi na účet přicházel. Nyní mi vydělává jen Instagram a také managament mých dívek v Miss a jejich spolupráce na IG, který pro ně řeším. Já osobně podepisuji pár spoluprací za měsíc, jelikož nechci, aby můj IG byl celý o reklamě a pečlivě si vybírám, co budu propagovat.

      Já mám ale i stálé klienty, či smlouvy na 3 měsíce a více, tedy mám alespoň nějakou jistotu, že z měsíce na měsíc nepřijdu o střechu nad hlavou. Navíc jsem dost spořivý člověk a mám na horší časy našetřeno. Jsem optimista a nerada sama sebe lituji.

      Také se nerada ubírám do špatných myšlenek, snažím se na svět a příležitosti dívat realistickým pohledem a najít si cesty k výdělku za každé situace. Pro své dívky máme nabídek celkem dost a dnes při online nakupování klienti tu propagaci nejen chtějí, ale hlavně potřebují.

Související články

Další články