Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Táta z filmu S tebou mě baví svět nebo Bedřich ve Vinařích: Toto jsou velké role zesnulého Václava Postráneckého (†75)

Zdroj: Ústřední půjčovna filmů
+ Dalších 22 fotografií
Odešla legenda
Je to velmi smutná zpráva. Odešla legenda českého filmu a divadla. Václav Postránecký (†75) byl bezesporu vynikajícím hercem. Smysl pro humor mu nechyběl. Vzhledem k tomu se objevoval hlavně v komediích, a to jak na televizních obrazovkách, tak na divadelních prknech. Připomeňme si jeho nejslavnější role, kterými se do české kinematografie už navěky zapsal.

Do diváckého povědomí se slavný český herec dostal především rolí Kerholce v seriálu Cirkus Humberto v roce 1988. Tak započal svoji úspěšnou hereckou kariéru. Nejznámější ale je a vždycky bude legendární komedie S tebou mě baví svět, kde hrál Václav Postránecký jednu z hlavních rolí, dirigenta Michala Adámka. Původně se však filmový manžel Elišky Balzerové ve filmu měl objevit jen málo. Části, kde se Postránecký promenáduje v zástěře nebo koupe děti v lavoru, měly být vystřiženy.

Herec známý svým optimismem a dobrotou se při natáčení přimluvil i za Júlia Satinského, který ztvárnil Alberta Horáka. Chybělo totiž málo a roli získal někdo úplně jiný. Poledňáková pochybovala, zda je Satinský dostatečně fyzicky zdatný pro náročné úkoly. Postránecký ji však ubezpečil, že kolega Satinský v minulosti externě spolupracoval s Horskou službou ve Vysokých Tatrách, a tak mu režisérka poslala scénář do Bratislavy.

Postráneckého jakožto hereckou legendu diváci milovali také v komedii Jak se krotí krokodýli, kde si zahrál výstředního dědečka Karlíka. Při natáčení dostal pořádně zabrat. Jezdil na kolečkových bruslích, běhal v potápěčských ploutvích a topil se ve vaně i ve špinavém jezírku. Režisérkou tohoto filmu byla shodou okolností opět Marie Poledňáková. Václavovi prý roli psala přímo na tělo. Mezi jeho další postavy patří Přemek Tvaroh v seriálu Byl jednou jeden dům, Bedřich Pavlíček ve Vinařích, Michalica v Bobulích nebo Bejval v Bylo nás pět.

DÁLE ČTĚTE:

Václav Postránecký odešel do hereckého nebe ve věku 75 let – více zde.

Jiřinu Bohdalovou hluboce zasáhla zpráva o úmrtí kamaráda Václava Postráneckého

Související články

Další články