Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Táta točil medvědy, syn vařil pervitin: Bude režisér večerníčků navštěvovat dítě ve vězení?

vězení?
Syn Václava Chaloupka (70) stanul před Okresním soudem v Klatovech, kde byl obžalován ještě s třemi dalšími lidmi z výroby pervitinu. Jeho otec je přitom známý režisér a scénárista, kterého si lidé mohou pamatovat hlavně jako autora jednoho z nejoblíbenějších večerníčků Méďové. Synovi Václavovi Chaloupkovi nyní hrozí až pět let za mřížemi.

Václav Chaloupek mladší měl se měl podle obžaloby podílet na vaření pervitinu nedaleko Klatov. Společně s ním měli pervitin vařit ještě dva muži a jedna žena. „Po předchozí domluvě se rozhodli vyrobit blíže nespecifikované množství pervitinu poté, co si zajistili léky obsahující efedrin,“ znělo v obžalobě podle portálu Novinky.cz.

Syn známého režiséra a autora večerníčků Méďové měl již v minulosti problémy se zákonem. Václav Chaloupek mladší byl souzený kvůli přepadení a okradení poslíčka s pizzou. Chaloupek je stíhán na svobodě a tvrdí, že o výrobě pervitinu neměl ani tušení.

„Jeli jsme tam, protože jsme si to tam chtěli s Kadečkou prohlídnout, měli jsme tam schůzku s mužem, který tvrdil, že je majitelem. Ráno mu měl přijet právník a doložit, že budovu vlastní. O finanční a další pomoc jsme chtěli poprosit naše otce,“ řekl Chaloupek.

„Vůbec jsem nevěděl, co tam dělá. Nikdy jsem výrobu pervitinu neviděl,“ dodal Chaloupek na adresu dalšího obžalovaného Jiřího Dance.

Mohlo by vás zajímat

Další články