Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Táta slavného muzikálu Hello, Dolly! je po smrti: Jerry Herman zemřel ve věku 88 let

Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
Smutná zpráva
Americký skladatel a textař Jerry Herman zemřel ve věku 88 let. Stál za tak slavnými muzikály jako například Hello, Dolly! Klec bláznů a Mame. Za svůj život nasbíral spoustu prestižních ocenění. Podle informací zahraničních médií skonal ve čtvrtek ve svém domě v Miami.

Ačkoliv Hello, Dolly! byl muzikál slavného divadla Broadway, Češi znají především jeho filmovou verzi s Barbrou Streisand z roku 1969, kde si zahrál na trubku i Louis Armstrong. Za složení písní a otextování tohoto muzikálu se Jerry Herman dočkal odměny v podobě cen Tony, Grammy a později i ocenění za celoživotní dílo.

V české obdobě muzikálu se v hlavní roli objevila Ivana Chýlková. Legendární muzikál pojednává o vdově Dolly Levi, která se živí jako dohazovačka a která jednoho ze svých zákazníků, mrzoutského starého mládence, přiměje svým šarmem a kouzlem změnit se v milého a galantního muže. Podle mnohých se Ivaně její role velmi povedla.

Jerry Herman pro Broadway napsal deset muzikálů a na několika dalších spolupracoval. Jeho tvorba bude navždy zachována a příznivci si ho mohou připomínat i na hollywoodském chodníku slávy, kde si vysloužil hvězdu.

Související články

Další články