Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Táta Ledecký otevřeně o financování dcery Ester: Za ty prachy jsem si dávno mohl koupit ferrari, ale nelituji toho

Janek Ledecký se pořádně plácl přes kapsu. Co by ale pro svoji dceru
neudělal?
+ Dalších 15 fotografií
Nejenom celá Česká republika je pyšná na mladičkou Ester Ledeckou (22), která včera vybojovala na olympijských hrách v Koreji zlatou medaili v superobřím slalomu. Rodiče jsou ze své dcery naprosto nadšení a dodávají, že cesta k jejímu vítězství byla sice trnitá a velmi nákladná, ale rozhodně to stálo za to. Otec Janek Ledecký (55) prozradil, na kolik ho vyšlo financování jeho milované dcery.

Cesta k blyštivé zlaté medaili Ester Ledecké nebyla vůbec jednoduchá. Vyžadovalo to náročné tréninky, velkou vůli, odříkání a v neposlední řadě velké finanční náklady. I když se během dlouhé cesty objevily chvilky, které byly pro celou rodinu náročné, tak vytrvali a nyní se můžou radovat z úžasného úspěchu, který dojal celý svět.

Hrdý otec Janek Ledecký prozradil pro Blesk TV Magazín, že i přes všechny překážky a trnité cesty si to velice užíval a ničeho nelituje. Jenomže financování takového sportu je opravdu náročné a zpěvák to bez menších problémů otevřeně přiznává.

„Když jí bylo osmnáct, tak si nechala sepsat, kolik stály poslední tři sezony – od patnácti se začínají jezdit juniorské soutěže, a když to chcete dělat na profesionální úrovni, tak je lyžování nejdražší sport vůbec. A Ester má k tomu ještě snowboarding. Je to dražší než tenis, golf… Taky je to ale ještě věk, kdy nenarazíte na sponzora, i když máte výsledky sebelepší.“

Ester si pak dokázala spočítat, že každá její sezona vyšla na několik milionů korun. Až když vyhrála juniorské mistrovství světa, tak se začali pomalu ozývat sponzoři. Ester se ale rozhodla, že pro svou rodinu už nechce být dál finanční zátěží.

„Já ji uklidňoval, že o nic nejde. Že bych si sice mohl za ty prachy koupit nový ferrari, ale na co? Co bych s ním dělal? Túroval ho před barákem, aby všichni viděli? Mě ta její kariéra vždycky bavila, nikdy jsem toho ani na vteřinu nelitoval. Ale ona se rozhodla dokázat, že si na to vydělá sama,“ dodává zpěvák.

V současné době si ale zlatá medailistka vydělává na sebe sama. Ale o malé částky se nejedná. „Závodní sezona má čtyři měsíce, ale k tomu je potřeba připočítat ještě minimálně šest měsíců tréninkové sezony. Dohromady to vyšlo tak okolo tří milionů,“ sdělil v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Celková částka ale přesahuje deset milionů korun.

Ester nyní prožívá nejlepší období svého života. Kromě toho, že si z jejího vítězství sedly na zadek světové šampionky, tak je už delší dobu zamilovaná do sexy blonďáka.

Mohlo by vás zajímat

Další články