Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Táta do vězení za ubodání Davídka (†7) NEPŮJDE!? Prý skončí v léčebně

Zdroj: TV Nova
vražda
Je to už pět dní, kdy se v noci na pondělí odehrála vražda teprve sedmiletého dítěte. Policie stále vyšetřuje, co se přesně v noci v pardubické Studánce stalo. Příčinou úmrtí bylo bodné zranění, které Davídkovi způsobil otec, který se k odpornému činu později přiznal. Je tady i možnost, že za svůj čin v kriminále pykat nebude a místo do vězení poputuje na psychiatrii.

Podle některých informací je možné, že byl otec zavražděného Davídka během páchání odporného činu pod vlivem léků či drog. Pokud by tomu tak ale nebylo, co by mohlo otce dovést k vraždě vlastního dítěte? Pokud jde o psychickou poruchu, může vše dopadnout tak, že si vrah nepůjde sednout do vězení, ale do psychiatrické léčebny.

Redaktoři webu Blesk.cz se zeptali psychiatra Jana Cimického, co se v osudný večer mohlo stát. „Že člověk někoho zabije, i takto blízkého, a zůstává naprosto klidný, se často stává u psychotických projevů, kdy třeba pod vlivem hlasové halucinace něco takového spáchá a má pocit, že udělal něco, co udělat měl a musel. Já nevím, co by to muselo být, aby člověk, který je psychicky v pořádku, zabil dítě. A zůstal klidný. S takovou reakcí jsem se nesetkal, ale možné je cokoliv. Ale spíš je z té naprosto chladné a vyrovnané reakce patrné, že půjde o duševní onemocnění,“ sdělil zkušený lékař.

Pokud by Davídkova otce soudní znalci uznali duševně nemocným s tím, že jednal pod vlivem psychické nemoci, vězení se vyhne a skončí na psychiatrickém oddělení…

Související články

Další články