Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Táta (74) zůstal na hendikepovaného syna Honzu sám: Před smrtí PROSÍ O POMOC!

Zdroj: Facebook
Strašlivý osud
Zemřela mu manželka a na hendikepovaného syna zůstal úplně sám. Statečný bojovník s osudem Jan Lata (74) ze Zlína o s řadou chorob zmítaného Honzíka (32) pečuje s láskou. Sám ale cítí, že mu ubývá sil. Milující tatínek má strach, co s jeho synem bude, až navždy odejde.

Už před čtyřmi lety přišel Jan Lata o manželku. Společně se starali o hendikepovaného syna Honzíka. Když mu zemřela, ocitl se čtyřiasedmdesá­tiletý muž ze Zlína rázem na všechno sám.

Ačkoliv to není vždy jednoduché, pan Lata dává do péče o milovaného Honzíka veškeré síly. „Honzík je zcela bezmocný, nevidomý, zcela odkázaný na moji péči. Honzík má kvadruparézu, skoliózu, trpí neustále spastickými křečemi a bolestmi. Přesto je klidné povahy, vděčný za péči, kterou mu poskytuji,“ píše tatínek na Facebooku.

„Čas však nejde zastavit, let přibývá a sil ubývá. Musím začít řešit situaci, co s Honzíkem, až onemocním nebo odejdu na věčnost. Nechci ho opustit a až do konce svého života ho chci připravovat na dobu, kdy zůstane sám. Proto hledáme kolektiv lidí s podobným osudem nebo vhodné zařízení pro všechny věkové skupiny, občanské sdružení, domov pro seniory i zdravotně postižené s lékařskou péčí a rehabilitací, kde bych mohl v klidu dožít a Honzík i po mé smrti mohl důstojně žít,“ přeje si Jan Lata, který si uvědomuje, že jednoho dne Honzíka bude muset navždy opustit.

Pokud byste měli jakýkoliv kontakt, který by pro pana Latu mohl být užitečný, určitě ho pošlete na náš e-mail redakce@extra.cz. Veškeré tipy, které nám zašlete, panu Latovi předáme.

Související články

Další články