Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Tankový prapor vás vždy pobaví! 7 věcí, které jste o legendárním filmu nevěděli

Další libová klasika české kinematografie, kterou natočil Vít Olmer. Tenhle snímek vznikl dříve, než se Olmer pustil do paskvilu jménem Playgirls. Za úspěchem filmu stojí hlavně skvělá knižní předloha Josefa Škvoreckého.

Myslíte si, že o filmu víte opravdu všechno?

  1. Jednalo se o první český porevoluční film, který se ale natáčel za soukromé peníze, nikoliv z dotací.
  2. Scénárista Radek John dokázal napsat kompletní scénář za neuvěřitelných čtrnáct dnů.
  3. Než se Vít Olmer pustil do natáčení Tankového praporu, dostal nabídky režírovat Obecnou školu, kterou Zdeněk Svěrák napsal přímo pro něj. Olmer se ale rozhodl jinak.
  4. Možná jste si všimli toho, že mezi Vlastimilem Zavřelem a Vítězslavem Jandákem panovalo napětí. Ve skutečnosti to bylo ale ještě horší, jelikož mezi herci byla spíše bojovná nálada. Důvodem bylo to, že Jandák chvíli před natáčením přebral Zavřelovi přítelkyni.
  5. Erotické scény Lukáše Vaculíka a Simony Chytrové se točily v paneláku na sídlišti. Když byla scéna dotočena, ozval se bouřlivý potlesk a pískot. Štáb zapomněl na to, že na sídlištích je vše vidět a sousedi si hledí do oken.
  6. Vít Olmer nikdy na vojně nebyl, protože měl modrou knížku. Během natáčení poznal svoji životní partnerku Simonu Chytrovou.
  7. Autor předlohy přiletěl na premiéru společně s manželkou ruským vrtulníkem a způsobil tím docela pozdvižení. Premiéry se zúčastnila i Adina Mandlová, která prohlásila, že to bylo spíše jako binec než premiéra.

Mohlo by vás zajímat

Další články