Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Taneční hvězdy StarDance bez práce! Smutek a frustrace

Taneční hvězdy StarDance bez práce! Smutek a frustrace
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
stardance
Pandemie koronaviru zasáhla miliony lidí po celém světě. V Česku se situace nelepší a od pátečního dne jsme zpátky ve čtvrtém stupni protiepidemického systému PES. Na zhoršující se epidemickou situaci doplácí převážně umělci a podnikatelé. Kromě herců, zpěváků, restauratérů pocítili velký dopad této krize i tanečníci. O nelehké situaci, ale také o Vánocích promluvili pro eXtra.cz tři tanečníci z oblíbené show StarDance Jan Tománek (49), Marek Dědík (37) a Jan Onder (35).

Jan Tománek je český tanečník a choreograf, který v první řadě StarDance v roce 2006 tančil s moderátorkou Jolanou Voldánovou a v páté v roce 2012 s topmodelkou Pavlínou Němcovou a v šesté řadě v roce 2016 s atletkou Šárkou Kašpárkovou

Sympatický Jan Tománek si nevyzkoušel pouze roli tanečníka v soutěži, ale okusil v desáté řadě StarDance, jaké to je zažít roli porotce. Tanečník v rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jak se momentálně připravuje na Vánoce a jak u nich doma vypadá pořádný předvánoční shon.

"Vánoce jsou pro mě taková osobní věc. Mám dvě děti, sedmnáctiletého Jonáše a jedenáctiletou Nelinku, a ty to dost prožívají. Co se týče svátků, tak máme samozřejmě tradiční zvyky jako rozlousknutí oříšků, lití olova, rozkrojení jablka. Snažíme se tu náladu a ten svátek jako takový podporovat."

Samozřejmě že i Jana Tománka jakožto tanečníka zasáhla koronavirová krize. "Já žiju takový racionální život. Takže jsem vždy žil s takovým přesvědčením, že člověk by se měl umět postarat hlavně o sebe. Takže já i manželka máme takové zaměstnaní, které je pohybové, tak máme takovou minimálně roční rezervu, protože já jako tanečník si můžu například zlomit nohu nebo podobně. My jsme tak úplně neřešili finanční situaci, protože jsme na takové věci připraveni a prostory, kde ty věci uskutečňujeme, vlastníme. Já jsem spíše ale řešil to, že jsem takový budovatelský typ, který má tendenci věci posouvat. Najednou musíte udělat jeden dva kroky zpátky. V první pauze jsem se trošku vyspal a v té druhé jsem byl už spíš frustrovaný z toho, že jsem extrovert, pracovitý člověk a najednou to není. To já vnímám jako velký problém," svěřil se eXtra.cz Jan Tománek.

Mistr České republiky i Slovenska v latinskoamerických tancích a také hvězda StarDance Marek Dědík zazářil v taneční show hned několikrát. V roce 2010 byla jeho partnerkou Veronika Žilková, ale bohužel vypadli hned v prvním kole.

V sedmé řadě po boku Jitky Schneiderové se pár protančil až do finále. V osmé řadě soutěže tančil s Olgou Šípkovou a v deváté řadě taneční soutěže byla jeho partnerkou herečka Pavla Tomicová, se kterou to dotáhli až do finále.

Přímo Štědrý den a vánoční svátky bude oblíbený tanečník trávit v kruhu rodinném. "Přijedou k nám na Vánoce moji rodiče, což bude poprvé, protože většinou jezdíme my k nim. Budeme mít klasicky štědrovečerní večeři, ale místo kapra máme rybí filé a hrachovou polévku místo rybí, kterou nemám rád. Jsem rád, že přijedou, protože ta dnešní doba je těžká a rodina je to nejcennější, co člověk má. Celé tři dny budou rodiče u nás a budeme doma společně trávit čas," prozradil v rozhovoru Marek Dědík.

I úspěšného tanečníka zasáhla koronavirová krize, ale zatím se snaží brát vše s optimismem sobě vlastním. "Nás to zasáhlo hodně. Nedá se nic dělat, musíme to vydržet. Rodiče mě odmalička učili, že mám mít našetřeno. Takže něco mám, ale jak to trvá dlouho, tak se to tenčí a tenčí. Doufám, že se to začne lepšit. Věřím v to, i když je to těžké," dodal.

Pětatřicetiletý pedagog a nadaný tanečník Jan Onder dokázal ve StarDance dvakrát vyhrát. V roce 2008 se mu to podařilo s půvabnou herečkou Danou Batulkovou a v roce 2012 s Kateřinou Baďurovou

V České televizi uváděl pořad nazvaný Taneční hrátky s Honzou Onderem a v současné špatné epidemické situaci se rozhodl, že si založí YouTube kanál. "Samozřejmě že nás pandemie koronaviru zasáhla všechny. Není to zrovna lehká doba. Já jsem neustále zvyklý něco dělat a tvořit, což momentálně není úplně jednoduché. Současnou situaci chci využít k tomu, že si založím vlastní YouTube kanál a budu pokračovat ve své tvorbě."

Jan Onder v roce 2013 skončil druhý, když jej ve finále pokořila dvojice Anna Polívková a Michal Kurtiš Co se týče Vánoc, dohání Honza Onder vše na poslední chvíli. "Já pohádky moc o svátcích nestíhám, ale jestli si něco opravdu nenechám ujít, tak je to kultovní film Sám doma," dodal.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy