Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! Vášnivou rumbu vás naučí Jan Onder a Natálie Otáhalová

+ Další fotografie

Taneční show StarDance je již v plném proudu. V návaznosti na to si hvězdný taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako Fred Astaire a Ginger Rogers. Dnešní lekce se zaměří na rumbu - klidný milostný tanec.

Redakce eXtra.cz přináší další díl ze seriálu školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady StarDance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož byl dlouhá léta choreografem a odborným poradcem. Onder je mimo jiné oblíbeným moderátorem a hercem Studia Ypsilon. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Historie tance

Tento týden si pro vás Jan s Natálií připravili rumbu, která se hraje ve 4/4 rytmu a počítáme ji 2 3 4 1. Původ rumby lze nalézt na Kubě. Podle některých zdrojů šlo o tanec tančený při lidových slavnostech plodnosti a sklizně cukrové třtiny. Rumba je ve španělštině výraz pro hýření, směr či neuspořádanou hromadu. Do Evropy se rumba dostala ve dvacátých letech minulého století. Skutečného rozšíření však tanec dosáhl až po druhé světové válce.

Jde o poměrně pomalý, ale náročný tanec na rytmus. Pomalý rytmus kontrastuje se střídáním rychlého a pomalého pohybu až klidu. Pár při tomto tanci představuje milostnou hru, příběh namlouvání a vášeň mezi mužem a ženou. Pro rumbu je typický pohyb kyčlí, předvádění linie nohou a pohyby paží podporují smyslnost.

Líbí se vám pomalá, zato vášnivá rumba? Naučte se nyní ji i vy! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!

Předchozí taneční lekce najdete zde ➔

Související články

Další články