Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! V rychloškole s Honzou Onderem a Natálií Otáhalovou pronikněte do jivu

+ Další fotografie

Nová řada StarDance je již v plném proudu. V návaznosti na to si hvězdný taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako Fred Astaire a Ginger Rogers. Dnešní lekce se zaměří na svižný jive.

Redakce eXtra.cz přináší další díl ze seriálu školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady StarDance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož byl dlouhá léta choreografem a odborným poradcem. Onder je mimo jiné oblíbeným moderátorem a hercem Studia Ypsilon. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Začátky tance Jive

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Tentokrát si pro vás Jan s Natálií připravili jive, který stejně jako samba a rumba patří do soutěžních latinskoamerických tanců. Tento tanec vás nenechá ani vydechnout, natož nadechnout. Vznikl ze všech živých tanců, jako je swing, charleston, lindahop či boogie-woogie. Je svižný a hraje se ve 4/4 taktu.

Základním pohybem dnešního jive jsou dvě tzv. jive přeměny (tančená v základní podobě stranou jako krok-přísun-krok na jednu stranu a pak zpět krok-přísun-krok), zakončené spádnou kolébkou.

Počátky tohoto tance jsou spjaty s černými otroky a indiány na jihu USA. Ze začátku byl jive spojován hlavně s mladými lidmi. Byl jakýmsi projevem revolty. Ačkoliv vznikl tanec na konci 19. století, v Evropě se rozšířil až po druhé světové válce.

Naučte se nyní jej i vy! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!


Související články

Další články