Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! V rychloškole s Honzou Onderem a Natálií Otáhalovou ovládněte quickstep

+ Další fotografie

Nová řada StarDance je již v plném proudu. V návaznosti na to si hvězdný taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako Fred Astaire a Ginger Rogers. Dnešní lekce se zaměří na quickstep.

Redakce eXtra.cz přináší další díl ze seriálu školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady StarDance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož byl dlouhá léta choreografem a odborným poradcem. Onder je mimo jiné oblíbeným moderátorem a hercem Studia Ypsilon. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Počátky quickstepu

Tentokrát si pro vás Jan s Natálií připravili svižný quickstep. Tento tanec je jedním ze standardních tanců, nazývaný také rychlý foxtrot. Hraje se ve 4/4 taktu a počítáme ho slow slow quick quick. Základním pohybem jsou tzv. čtvrtotáčky, tančené v uzavřeném, těsném držení.

Historii quickstepu můžeme sledovat již od roku 1924. Organizátoři mistrovství hvězd se tehdy rozhodli spojit nově vzniklý quick time foxtrot se soutěží v charlestonu. "Zvítězil Frank Ford se svou nově vymyšlenou formou plochého charlestonu, který se sice v základu rychlému foxtrotu neboli quickstepu, tak jak měl být tehdy chápán, mnoho nepodobal, avšak jeho variace snesly docela dobré porovnání s variacemi dnešního quickstepu," uvádí server Wikipedia.

Základy rychlého foxtrotu vycházejí z předcházející symbiózy pomalého a rychlého foxtrotu, a tak se v r. 1929 pouze doplnily některými prvky. A tak se zrodil quickstep, jak ho všichni dneska známe.

Naučte se nyní jej i vy! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!

Související články

Další články