Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! Noblesní waltz vás naučí Honza Onder a Natálie Otáhalová

+ Další fotografie

Nová řada StarDance se krůček po krůčku blíží do finále. V návaznosti na taneční show si hvězdný taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako Fred Astaire a Ginger Rogers. Dnešní lekce se zaměří na lyrický waltz.

Redakce eXtra.cz přináší další díl ze seriálu školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady StarDance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož byl dlouhá léta choreografem a odborným poradcem. Onder je mimo jiné oblíbeným moderátorem a hercem Studia Ypsilon. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Počátky waltzu

Noblesní waltz patří do skupiny standardních tanců. Jeho současná verze vznikla na počátku 20. století v Anglii z amerického tance boston a evropského ländleru, což je lidový tanec 16. a 17. století (předchůdce valčíku).

Důrazná doba v taktu je první - tedy RAZ!-dva-tři. Tempo waltzu je 30 taktů za minutu, pro srovnání tempo valčíku je 60 taktů za minutu.

Správné držení

Během tance drží partner dlaní pravé ruky partnerku v oblasti levé lopatky, partnerčina levá ruka volně leží na partnerově pravé a prsty objímá deltový sval ruky. Partnerova levá ruka drží partnerčinu pravou zhruba ve výši očí partnerky.

Tanec je velmi krásný na pohled, ale zatraceně náročný na fyzičku. Waltz je charakteristický takzvanou waltzovou vlnou, vytvářenou snížením v 1. době a zdvihem na 2. dobu.

Líbí se i vám tento tanec? Tak se ho s námi naučte! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!

Související články

Další články