Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! Noblesní valčík vás naučí Jan Onder a Natálie Otáhalová

+ Další fotografie

Taneční show StarDance je již v plném proudu. V návaznosti na to si hvězdný taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako Fred Astaire a Ginger Rogers. Dnešní lekce se zaměří na elegantní vídeňský valčík.

Redakce eXtra.cz přináší další díl ze seriálu školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady StarDance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož byl dlouhá léta choreografem a odborným poradcem. Onder je mimo jiné oblíbeným moderátorem a hercem Studia Ypsilon. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Tento týden si pro vás Jan s Natálií připravili noblesní valčík, který se řadí mezi standardní tance. Valčík je postupový, kolový tanec v 3/4 taktu nebo zřídka (spíše dříve) v 3/8 taktu, důraz je kladen na první dobu. Tempo je 60 taktů za minutu.

Historie valčíku

Valčík vznikl v roce 1787 a byl prvním společenským tancem, který se tančil v těsném držení, což bylo v tehdejší městské společnosti převratem. Noblesní tanec má kořeny v Alpách, kde se vyvinul spolu s dalšími podobnými tanci z lidového vzoru, z rakouského lendleru a z německého deutscheru.

Valčík byl dříve považován za nemravný tanec. Někteří monarchové a šlechtičny se tohoto tance štítili natolik, že usilovali o jeho zákaz. Podle nich byl tento styl tance zdraví škodlivý a hlavně hříšný. Dvořané se však vesele vlnili dál.

Líbí se vám plynulé kolébavé pohyby noblesního valčíku? Naučte se nyní jej i vy! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!

Předchozí taneční lekce najdete zde ➔

Související články

Další články