Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tampon – vrah! 5 šokujících případů dokazuje, že zabíjet umí i v České republice!

Přestože je toxický šok velmi nebezpečný, široká veřejnost o něm
takřka nic neví.
Zdroj: twitter.com
Děsivý případ Jemmy-Louise Roberts (13), která zemřela po použití obyčejného tamponu, rozvířil debatu o tom, zda může ženy skutečně zabít tato takřka všemi používaná hygienická pomůcka. Následující případy bohužel potvrzují, že ano.

Anglická dívka zemřela na následky tzv. toxického šoku. Ten se objevuje především v případě, když mají ženy příliš dlouho zavedený tampon. Jenže ne vždy je tomu tak.

Dva roky starý případ čtrnáctileté Natashy Scott-Falber, o kterém jsme vás informovali ZDE, například ukazuje, že i při dodržení přesných instrukcí je možné vzácnou infekci dostat.

Právě proto je třeba dávat zvýšený pozor na příznaky, které se bohužel zčásti shodují s běžnou chřipkou. Mezi hlavní projevy šoku patří vysoká horečka, pokles tlaku, pozorovat se dá i zvracení a průjem, výjimečné nejsou ani závratě nebo zmatenost. Důležité je kvůli možnosti špatné diagnózy sledovat kůži, na které se mohou vytvářet výrazné vyrážky, případně může docházet k jejímu odlupování, především z dlaní a chodidel.

Jeden z mála případů, který skončil happyendem, se stal takřka přesně před pěti lety. Paige Roffey z Essexu bylo v té době patnáct a po náhlém zkolabování už její matka plánovala pohřeb. Doktoři jí totiž nedávali žádnou naději na přežití. Jenže ona se nakonec uzdravila a nyní patří rovněž k těm, jež varují před nebezpečím používání tamponů.

Ten navíc nemusí zabíjet jen pomocí toxického šoku, o čemž svědčí dva roky starý případ Báry z Prahy. Patnáctiletá dívka se tehdy pořezala o aplikátor tamponu a téměř vykrvácela. Život jí zachránili až chirurgové z motolské nemocnice.

„Uvnitř se aplikátorem štípla a způsobila si tím tepenné krvácení,“ uvedla tehdy její matka.

Molly Katchpole, další žena, která toxický šok přežila, se snaží všechny přesvědčit alespoň o tom, že nemají riskovat spánek s tamponem.

„Spěte ve zkurvenejch plenách, jestli budete muset. Nechci, aby žádná žena musela projít tím, čím jsem si prošla já. Musíme se o naše těla starat,“ píše přeživší novinářka v emotivní zpovědi pro web xojane.

Přestože je toxický šok velmi nebezpečný, široká veřejnost o něm takřka nic neví.

„O toxickém šoku se mluvilo v 80. letech, ale teď vůbec," potvrzuje matka tragicky zemřelé Jemmy-Louise Roberts a doufá, že se díky její snaze dozví o vzácné infekci co největší počet lidí.

Související články

Další články