Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Talentovaný fotbalista (†23) zemřel přímo na hřišti. Při srážce s protihráčem mu zapadl jazyk

Zdroj: Football National Team of Russia
Náhlá smrt

Strašlivá tragédie se stala při fotbalovém utkání v Rusku. Třiadvacetiletý brankář Alexander Šišmarev z týmu Krasnaja Zvezda zemřel po srážce se svým protihráčem z klubu Baltika. Zapadl mu jazyk a lékaři mu už nedokázali pomoci, ačkoli se o to asi hodinu snažili. O události informoval národní fotbalový tým Ruska prostřednictvím Twitteru.

Ruský fotbal zažívá smutné okamžiky. Během přátelského fotbalového utkání mezi kluby Krasnaja Zvezda a kaliningradskou Baltikou došlo k hrozné tragédii. Brankář Alexander Šišmarev se srazil s protihráčem z Baltiky a zapadl mu jazyk.

Po střetu ztratil vědomí a musel čekat na sanitku dlouhých patnáct až pětadvacet minut. Po příjezdu se zdravotníci fotbalistovi snažili více než hodinu pomoci, ale bylo to marné. Alexander zemřel přímo na hřišti.

V zápalu hry se srazil s protihráčem

K tragédii se vyjádřil šéf fotbalové organizace a dříve uznávaný fotbalový rozhodčí Alexander Gvardis:Strašná tragédie pro nás všechny. Saša vyběhl pro míč, ale v zaujetí do hry se srazil s hráčem Baltiky a v důsledku toho nešťastně upadl. Podle předběžných údajů mu zapadl jazyk a udusil se. Rozhodně to nebylo zranění hlavy. Upřímnou soustrast rodině a přátelům chlapce.” Tiskový mluvčí domácího týmu Sergej Kandalov uvedl, že od protivníka dostal Alexander velkou ránu do krku, když do něj vrazil ve veliké rychlosti.

K tragické události se pro tamní média vyjádřila i fotbalistova zdrcená sestra Anna. „Saša hrál fotbal od dvanácti let. Sloužil na ministerstvu pro mimořádné situace v Sovětsku (město v ruské Kaliningradské oblasti, pozn. red.). Nedávno byl povýšen do hodnosti seržanta. Neměl sice manželku, ale s přítelkyní Alinou spoli byli čtyři roky,” uvedla sestra Anna.

Související články

Další články