Letošní Talent se zatím obešel bez skandálů v zákulisí, neboť legendární backstage dvojice šíbrů ve složení porotce Jaro Slávik a režisérotlačenkář Jeffo Minařík si dávají setsakramentský pozor, aby nespadli do průšvihu jako při obrovském loňském skandálu s manipulováním závěrečných kol a upřednostňováním těch, co se upsali slovenské produkční společnosti napojené právě na toto duo.

Letos by se ale měli pořádně stydět Češi a TV Prima, která si dává záležet na fér soutěži, by se měla zamyslet nad situací špičkového českého kouzelníka Michala Nesvedy, kterého diváci poslali dál za geniální číslo s živou rybičkou, což nikoho nepřekvapilo, neboť devatenáctiletý Nesveda patří už teď ve svém oboru k absolutní české špičce a vyhrává mezinárodní soutěže.

Naopak se zlou se potázal kouzelník Magic Alex, který je „vynikajícím a velmi blízkým přítelem“ režiséra Zdeňka Trošky (60).

Alex je sice krasavec a umí se hezky nalíčit, ale předvádí stará kouzla s velkými rekvizitami, která dnes nemají šanci.

Z divadla postoupil Nesveda, ale pak se začaly dít věci: „Produkce mě nechala připravit nové číslo, jen vybavení mě přišlo na deset tisíc, ale nakonec jsem do semifinále a diváckého hlasování nesměl, nevadí, nejsem zhrzený, jen mě mrzel přístup televize a hlavně produkce, která mě o tom informovala strohou esemeskou,“ říká skromný Nesveda, který si je vědom toho, že se prosadí i bez Talentu, a namísto kydání špíny uveřejnil včera úsměvné adventní video

To Alex měl větší „štěstí,“ do semifinále ho namísto diváků, kteří jej tam nechtěli, poslalo ANO poroty a tam včera předvedl číslo, za které by ho vypískala i řeporyjská sokolovna. Milionkrát omletý trik s dvojitým dnem pod „nástrojem smrti,“ ve kterém jsou schované modelky, a na konci této „světové iluze“ vítězné gesto, jako by právě nechal zmizet Pražský hrad, a jako bonus drzá odpověď na oprávněnou kritiku Slávika, kterému řekl, že toto je „současná moderní magie“.

Jediný, kdo nešetřil svými oblíbenými termíny „Fantastický“ a „Neuvěřitelný“ na trapné číslo plné barvy na vlasy, které předvede každý, kdo se naučí pracovat s krabicí a rtěnkou, byla Lucie Bílá (47), jedna z největších kamarádek Zdeňka Trošky, což může být náhoda, protože Lucie by určitě nějaké přímluvy nebyla schopná, zatímco loňský průšvihář Slávik číslo strhal a Mareš se Alexovi vysmál do očí.

V takovém případě ale nepozná moderní magii od vrtačky s příklepem a měla by se zamyslet nad tím, zda je schopná adekvátně posoudit, kdo na finále má a kdo ne.

Schválně si srovnejte weby Alexe a držitele ocenění Talent roku Nesvedy, mrkněte na videa obou hošíků na YouTube a napište nám do diskuse pod článkem, kdo je tady kouzelník.