Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Takto vypadají obyčejní Češi, kteří schvalují terorismus: Holka z pošty fandí vrahovi!

Takto vypadají obyčejní Češi, kteří schvalují terorismus: Holka z pošty fandí vrahovi!
Zdroj: Facebook
+ Dalších 50 fotografií
Jsou mezi námi
Mnozí Češi o víkendu ukázali, že soucit je jim cizí. Když Brenton Tarrant (28) na Novém Zélandu postřílel v mešitách 50 lidí, sociální sítě zaplavily komentáře, že je hrdina. Zaslouží si pomník, že měl zabít ještě víc nevinných. Radikálních vzkazů jsou mraky. Lidé, kteří je píší a prokazují tak neznalost hranice mezi svobodným vyjádřením názoru a schvalováním terorismu, žijí mezi námi. Mladá blondýna Marie je jednou z nich!

Až vám příště bude pošťačka doručovat zásilky, napadlo by vás, že patří k zastáncům krvelačného vraždění nevinných? Možná by mělo, protože třeba Marie, která se na sociálních sítích staví za teroristu Brentona Tarranta (28), u České pošty taky pracuje.

Aspoň to vyplývá z jejího profilu na Facebooku. "Je to hrdina. Jak už tu někdo psal, doufám, že inspiroval ostatní. Mělo se jich postřílet ještě víc. Je to můj názor, za ním si budu stát," napsala Marie v reakci na páteční útok na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch.

A nebyla zdaleka jediná. Podobných i mnohem horších komentářů se během tří dnů objevily tisíce. Pisatelé si vůbec neuvědomují, že svobodně vyjádřit názor je něco jiného než otevřeně podporovat terorismus a vyzývat k náboženské i rasové nenávisti. To není svoboda, to je trestný čin.

Mezi padesáti Tarrantovými oběťmi byl i tříletý chlapeček, čtrnáctiletý teeanger a desítky nevinných dospělých. Další děti utrpěly zranění takového rozsahu, že teď bojují o život.

I česká policie se nechala slyšet, že všechny nesnášenlivé komentáře průběžně prověřuje. Jejich autorům v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy