Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Takhle vypadal koncert Queen na Live Aid doopravdy! Zajímavosti z filmu, které vás překvapí

Takhle vypadal koncert Queen na Live Aid doopravdy! Zajímavosti z filmu, které vás překvapí
Zdroj: YouTube
+ Dalších 12 fotografií
video
Jeden z nejočekávanějších snímků roku 2018 Bohemian Rhapsody se během necelých tří týdnů dostal na druhé místo v žebříčku nejúspěšnějších muzikálových životopisů. Za jeho úspěchem stojí jak tvůrci a herci, tak i obrovská fanouškovská základna skupiny Queen. Málokdo však ví, jaké problémy doprovázely natáčení a co se odehrávalo na place v momentech, kdy byly kamery vypnuté. Zaměřili jsme se na fakta, která se běžný divák neměl nikdy dozvědět!

Tvůrci filmu se zjevně zaměřili na detaily, fanoušci jásají, že koncert na Live Aid je věrnou kopií skutečného koncertu z roku 1985. O tom se ostatně můžete přesvědčit na videu. Jaké další zajímavosti se k snímku vážou?

  • Během filmového koncertu Live Aid běží na plátnech v pozadí záznamy ze skutečného koncertu z roku 1985.
  • Představitel Freddieho Mercuryho Rami Malek si stěžoval na chování a častou absenci původního režiséra Bryana Singera. Ten dokonce po Dni díkůvzdání v roce 2017 zmizel na celé tři dny a jeho práci musel dočasně zastat hlavní kameraman. Studio Fox Singera vyhodilo, ale ještě než odešel, hodil po Ramim Malekovi podle očitých svědků neurčitý předmět. Režie se nakonec ujal Dexter Fletcher, i přesto ale zůstal v titulcích jako režisér uvedený Singer.
  • Role Freddieho Mercuryho se měl původně ujmout Sasha Baron Cohen, komik známý především z filmu Borat. Ten chtěl z Bohemian Rhapsody udělat nepřístupný film a zahrnout do něj i ty nejtemnější okamžiky ze života členů kapely. Ti s tím ovšem nesouhlasili, a tak byla hlavní role přeobsazena.
  • Rami Malek musel při natáčení nosit zubní protézu, aby byl jeho vzhled co nejvíc totožný se vzhledem Mercuryho. Tuto protézu si mohl po skončení natáčení ponechat jako památku a dokonce ji nechal zalít ve zlatě.
  • Ve filmu se na krátkou chvíli ukázal i zpěvák Adam Lambert, který aktuálně vystupuje se skupinou Queen.
  • Kytara, na kterou ve filmu hraje Gwilym Lee jako Brian May, je přesnou replikou skutečné Mayovy kytary, kterou v šedesátých letech vyrobil společně se svým otcem.
  • Kapela opouštějící pódium Live Aid před příchodem skupiny Queen je U2.
  • Natáčení u skutečného domu Freddieho Mercuryho muselo být ukončeno z důvodu neustávajícího hluku z nedalekého letiště. Filmaři naštěstí našli podobný dům jen několik kilometrů od původní lokace.
  • Rami Malek absolvoval přes 50 hodin kostýmních zkoušek, na kterých si zkoušel všechno od saténových kalhot po boty s vysokou platformou.
  • Představitel Freddieho Mercuryho poslal členům skupiny Queen nahrávku svého zpěvu. Ti ji však nemohli přehrát kvůli problémům se stažením, a tak jim ji musel pustit až sám Malek a jejich reakci viděl na vlastní oči.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy