Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Takhle vypadají oči války. Tohle dítě nechali vyhladovět k smrti

O co jde v této válce? Jemen se stal bojištěm, kde si vyřizuje účty sunnitská Saúdská Arábie s šíitským Íránem. Na počátku nepokojů stálo tzv. arabské jaro. Nyní Jemenci trpí. A jejich utrpení rozhodně není u konce. Na této fotce je vyhladovělý chlapeček jménem Udaj Fajsal. Dva dny po pořízení snímku malý Udaj umřel.

Malý Udaj Fajsal během svého krátkého života poznal jen utrpení a bídu. Nedožil se ani 6 měsíců, zemřel kvůli celkovému vyčerpání organismu.

Lékaři uvedli, že ho zabila podvýživa, malý Udaj přišel na svět, aby zemřel. Jinou šanci vlastně neměl.

Udaj se narodil v malé vesnici nedaleko hlavního města San'á.

Když přišel na svět, tak začaly nálety, které vesnici Hazyaz odřízly od světa. Jak válka postupovala, tak ceny potravin letěly nahoru. Jednoho dne Udajova rodina zjistila, že na žádné jídlo už nemá peníze.

Jednoho dne Udaj padl na zem a už nedokázal vstát. Z nosu a pusy mu vytékal žlutý hnis. Udaj byl dehydrovaný. „Plakal, ale netekly mu slzy. Prostě jen křičel,“ uvedla jeho matka Intissar.

Proč Udaj umřel? Kvůli náboženství. Sunnitská větev islámu nenávidí šíitskou odnož. A to je vlastně jediný důvod, proč v Jemenu umírají lidé.

Související články

Další články