Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Takhle vypadá přísná karanténa: Češka žijící v Itálii promluvila o omezeních v běžném životě

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
restrikce
Stále více Čechů začíná brát situaci kolem šířícího se koronaviru vážně. I když premiér národ vyzývá, aby nepanikařil, situace v Itálii je pro řadu z nás děsivá. Najde se ale i spousta těch, kteří stále situaci banalizují a kritizují vládní nařízení. Na sociálních sítích ale v současnosti často narazíte na vzkazy Čechů, kteří v Itálii žijí a na našince apelují, aby nebrali epidemii koronaviru na lehkou váhu.

Na Facebook natočila krátké video i Češka Pavlína B., která žije ve středu Itálie v oblasti Umbrie ve městě Peruggia. I ona přiznává, že zpočátku nevěnovala zprávám z médii o šíření nebezpečného viru velkou pozornost. Dokud se jí však tento problém nezačal více dotýkat.

Začalo to nevinně

"Posledních 14 dní jsem to brala jako mediální masáž, v těchto dnech se z toho ale stala celkem kritická situace. Začalo to tak, že nám zavřely všechny obchody, všechna centra, divadla, prostory, kde se shromažďuje hodně lidí a omezili sportovní události," začíná popisovat Češka, jak italská vláda postupovala v restrikcích. "Někteří lidé přišli i o práci, protože je všechno zavřený, výjimka je nemocnice, lékárna a potraviny," pokračuje Pavlína v popisu situace, která zřejmě brzy nastane i u nás.

Omezený pohyb

"Do potravin vás pustí kus za kus, musíte si vzít rukavice, se kterými ani neotevřete sáček na zeleninu, všude je personál s těmi náhubky " líčí dále... Ani při odchodu z domu se člověk necítí svobodně. "Musíte mít na A4 vytištěný formulář kde píšete jak se jmenujete, odkud jste, trvalé bydliště, jestli jste byli v kontaktu s infikovanými v posledních 15 dnech a jestli pociťujete příznaky," popisuje Češka omezení, která nám jsou prozatím vzdálena.

"Můžete jenom do lékárny, do potravin nebo navštívit lékaře, případně lidé, kteří ještě mají práci, tak do práce a také vyvenčit psa," přibližuje drsnou realitu paní Pavlína.

Lidi, přestaňte machrovat!

V závěru videa apeluje na Čechy, aby situaci nepodceňovali a vyvrací domněnky o tom, že virus napadá jen starší lidi. "Zemřel tady poblíž klučina v mém věku, takže se to netýká jen starých lidí. Copak vy víte, jestli nemáte nějakou skrytou vadu? Nebuďte sobci, nedělejte machry a nechoďte tolik mezi lidi," vyzývá české občany.

"Buďte rádi, že vám zavírají školy a bary, nám to tady zavřeli pozdě, vláda to nepodchytila včas, myslete nejen na sebe, ale i na své rodiny, na vaše okolí, protože se to týká nás všech," uzavřela Pavlína B., jejíž video na Facebooku sdílí její kamarádka, lékařka a koučka Yvona Kotroušová.

Situaci kolem koronaviru sledujeme ONLINE

Související články

Další články