Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Takhle vypadá peklo, kde sedí naivka Tereza: Přelidněnost, žádní doktoři a nelidské fyzické tresty! VIDEO HRŮZY

+ Dalších 35 fotografií
Tereza H. (21) se momentálně nachází na 14 dní ve vazební cele a může trvat opravdu týdny, než bude nad dívkou vyřčen rozsudek, podle kterého se bude muset zařídit. Nyní je téměř jisté, že trest smrti nedostane, ale vyhráno rozhodně nemá. Pravděpodobně stráví několik let v pákistánském vězení, protože Česko a Pákistán nemají podepsanou smlouvu o předávání vězňů. A jak vypadá život v pákistánském vězení? Nikdo z vás by tam skončit nechtěl. A tím tuplem ne, když jste rozkošná, blonďatá cizinka.

Jednadvacetiletá Tereza H. je ve čtrnáctidenní vyšetřovací vazbě a čeká, co se s ní bude dále dít. Prozatím nebylo ani sděleno, kdy by měl probíhat soud s dívkou, která se snažila propašovat devět kilo heroinu.

Tereza pravděpodobně dostane velmi vysoký trest a je jen otázkou, zda se vůbec někdy ještě shledá se svou rodinou. I když ji patrně nečeká trest smrti, stále je tu možnost doživotí. Pákistánské vězení je doslova peklem na zemi a nikdo z vás by se tam nechtěl ocitnout byť na jeden den.

Podle neziskové organizace Human Rights Commissin of Pakistan žilo před pěti lety v pákistánských věznicích zhruba 75 tisíc lidí a z toho bylo 1100 žen. Tereza by se měla ze všeho nejvíc obávat hygieny, která tam vlastně žádná není.

S tím souvisejí i nemoci, které na sebe vězni přenášejí jeden na druhého, protože je vězení přelidněné. Všichni trestanci žijí v naprosto nevyhovujících podmínkách a o nějaké lékařské péči nemůže být ani řeč.

Ženy nejsou nijak od sebe věkově odděleny a žijí společně na maličkém prostoru. Stejně tak nemají žádné soukromí a když jdete holt na záchod, musíte si zvyknout, že na vás všichni koukají.

"Většina případů probíhá ve zrychleném soudním procesu. Zákon uvádí, že člověk je vinen, dokud není jeho nevina prokázána. Ve vězeních tak žijí i ženy, které nic neprovedly,“ tvrdí ve zprávě pákistánský server The Nation.

Tahle zpráva je pro Terezu ještě více znepokojující. Dívka má jediné štěstí, že s policií spolupracuje, jinak by ji totiž čekalo mučení a tvrdé fyzické tresty, aby se doznala.

Není jasné, jak skončí příběh dívky, která tak moc toužila po luxusním životě, až přišla o to nejcennější, svobodu.

Veškerá videa, která byla zveřejněna ohledně případu Terezy nasvědčují tomu, že dívka patrně netušila, že má v kufru takovou nálož drog. Pro její rodinu jsou tohle opravdu těžké chvíle. Někteří komentující Češi by si měli proto uvědomit, že nemají tolik informací na to, aby Terezu jednohlasně odsoudili.

Související články

Další články