Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Boj o život v přímém přenosu: Policisté v Pardubicích oživovali muže

U vypjaté situace zasahovali minulý pátek policisté ve Svitavách. Byli přivoláni k muži, který přímo na ulici zkolaboval a nejevil známky života. Policejní hlídka neváhala a okamžitě začala s resuscitací, díky které muž kolaps přežil.

"V pátek 5. listopadu 2021 byli policisté z obvodního oddělení ve Svitavách vysláni v rámci spolupráce se záchrannou službou k muži v bezvědomí. Ten zkolaboval na náměstí Míru na ulici. Tam ho začali resuscitovat tři svědci. Policisté po příjezdu zkontrolovali životní funkce muže, a protože měl profialovělý obličej, řádně mu zaklonili hlavu, aby uvolnili dýchací cesty. Následně na jeho tělo připojili elektrody a převzali od svědků nepřímou srdeční masáž," uvádí k případu pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská s tím, že velmi nápomocný byl policistům i automatický defibrilátor, který vozí s sebou.


"Během osmi minut, než na místo přijela zdravotnická záchranná služba, automatický externí defibrilátor (AED) vyhodnotil použití tří výbojů. S obnovenými životními funkcemi byl 54letý muž převezen záchrannou službou do nemocnice," dodává Janovská. Díky rychlému zásahu mužů zákona tak bude tato příhoda pro muže pravděpodobně bez zdravotních následků.


Zdroj náhledového obrázku a videa: Policie ČR pro eXtra.cz


Související články

Další články