Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Takhle ve skutečnosti vypadá podvodník z Chyť mě, když to dokážeš: Neuvěříte, čím se teď živí!

Frank Abagnale proslul díky filmu Chyť mě, když to dokážeš.
Zdroj: repro youtube.com, archiv
+ Dalších 21 fotografií
Všichni si ho spojují s tváří Leonarda DiCapria (43), který jej ztvárnil ve filmu Chyť mě, když to dokážeš. Pravý Frank Abagnale (70), jeden z nejprohnanějších podvodníků minulého století, ale vypadá dočista jinak. Dnes je z něj už prošedivělý stařec, o němž byste si ani po litru vína nepomysleli, že dokázal oškubat stovky lidí.

Proslulý podvodník Frank Abagnale vešel ve známost především díky filmu Chyť mě, když to dokážeš. Všichni si ho proto spojují s obličejem Leonarda DiCapria, jenž si ho ve snímku zahrál.

Málokdo ale tuší, jak vypadá ve skutečnosti. Nedávno oslavil sedmdesátku a je z něj už šedivý dědula. Ze svých zkušeností z podvodů ale těží dodnes.

Abagnale začal dráhu vychytralého zločince už jako šestnáctiletý. Utekl od rozvádějících se rodičů do New Yorku a zfalšoval řidičský průkaz, aby to vypadalo, že je o deset let starší. Psal se rok 1964 a už bylo jasné, že do normálního zaměstnání nepůjde.

Nejprve začal podvádět s vypisováním šeků na svůj vlastní přečerpaný bankovní účet. Dělal to jen dočasně, protože pak na to banky přišly. Nápadu se ale nevzdal a způsobů, jak banky oškubat, později vymyslel více. Celkově z nich vymámil téměř milion korun.

Postupem času si vytvořil pět falešných identit, pod nimiž vystupoval. Vydával se za pilota společnosti Pan Am, o čemž pojednává právě film Chyť mě, když to dokážeš. V jednom období ale vystupoval i jako lékař nebo advokát. Legrace skončila v roce 1969, když ho zatkli na letišti ve Francii.

V chládku si pobyl jen pět let. Potom Abagnalea propustili na podmínku s tím, že bude zadarmo pomáhat americkým úřadům. Zkoušel i klasická zaměstnání, žádné z nich ho však nenaplňovalo. A tak působí jako konzultant americké FBI dodnes.

Mohlo by vás zajímat

Další články