Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Takhle umřely! Odborník u soudu popsal dvě varianty, jak byla proudem zabita Monika a Klárka. Zvládl by to i amatér Kramný

Monika a Klára zemřely buď v pokoji, nebo v koupelně.
Zdroj: Profimedia.cz / Facebook
Rozříznout dva dráty, odizolovat je a přiložit k tělu, dvě sekundy a je konec. Takhle jednoduše jde někoho zabít elektrickým proudem podle elektrotechnického posudku znalce Karla Sokanského, který dnes u soudu s obžalovaným Petrem Kramným popsal několik variant, jak Monika a Klárka měly zemřít. Tohle laskavě neberte jako návod!

Otázku příčiny smrti Moniky a Klárky máme už zodpovězenou díky znalcům, kteří vypovídali u soudu s obžalovaným Kramným už v úterý. Jejich verdikt? Umřely po zásahu elektrickým proudem. Netrpěly, neumíraly hodiny ve spánku na otravu nebo dehydrataci, jak tvrdil Kramný, jejich smrt byla rychlá.

Dnes u soudu promluvil znalec v oboru elektrotechnika-silnoproud Karel Sokanský, který nastínil možnosti vraždy Moniky a Kláry. Posudek sice nemohl udělat na místě, přesto si je jistý – nešlo o žádnou náhodu. Existují dvě varianty, kde podle něho mohly zemřít, a to v pokoji přímo na posteli nebo v koupelně ve sprchovacím koutě.

„V podmínkách hotelového pokoje lze způsobit smrt jak jednopólovým, tak dvoupólovým dotykem. V případě úrazu je nasnadě jen prostředí koupelny. Není přitom vůbec nutno vyřadit jistič. Lze jednoznačně vyloučit nešťastnou náhodu. Úraz jednopólovým dotykem lze udělat v koupelně, v ložnici je nepravděpodobný,“ stojí v závěrech Sokanského.

Podle znalce k zabití proudem v tomto případě stačila obyčejná prodlužovací šňůra. „Vezmu šňůru, tam, kde je zástrčka, to uříznu, roztáhnu ty dráty a odizoluji to. Několik málo minut,“ cituje Sokanského Blesk.cz. Podle něho to dovede i laik.

Jak u soudu zaznělo v úterý, na Moničině těle bylo nalezeno hned několik stop po zásahu proudem. Patolog je při pitvě našel na zadní straně krku, dolní části zad a levém bérci. Popálenina na Moničině krku byla dlouhá 7 centimetrů, navíc utrpěla těžký otok plic a mozku. Na Klářině těle se známky zásahu nenašly, kromě jakéhosi zabarvení rtů. To soudní znalkyně vysvětlovala následovně: „Můžeme uvažovat, že došlo ke kontaktu dcery s matkou, a to pravou horní končetinou, tedy na větší ploše. Při dotyku na větší ploše dojde i k usmrcení druhé osoby," uvedla Margita Smatanová s tím, že Klárka se matky zřejmě dotýkala i ústy.

Související články

Další články