Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Takhle si žijí muži, podle kterých se inspiroval Vlk z Wall Street: Luxus, drogy a lehké dívky!

Jistá podoba tam je! Skutečný Jordan Belfort a herec Leonardo DiCaprio.
Zdroj:

Leonardo DiCaprio hraje v novém filmu Vlk z Wall Street, na který se v našich kinech chodí tak, že je spousta představení vyprodaná, Jordana Belforta. Jde o investičního bankéře, který okradl spolu se svým partnerem Dannym Porushem lidi o minimálně 200 milionů dolarů, které nikdy nevrátili.

Založili si investiční firmu, vybírali peníze od lidí a ty jim vlastně kradli a utráceli za drogy, prostitutky, zábavu a alkohol. Nakonec byli dopadeni, Jordan Belfort byl odsouzen na 22 měsíců ve vězení a napsal knihu, ze které vychází právě film Vlk z Wall Street. Danny Porush, kterého hraje ve filmu Jonah Hill, byl odsouzen na 36 měsíců. A ačkoli měl obětem zaplatit ukradených 200 milionů dolarů, zaplatil jen minimální část 11 milionů a stejně si žije v luxusu.

Létá soukromým letadlem na dovolenou na Karibik, má obrovskou vilu v Miami, spolu se svou manželkou jezdí každý ve svém Rolls-Royce. Jak je to možné? Zcela jednoduše – veškerý majetek je psán na manželku, která nemusí platit nic. Jak snadné.

Jordan Belfort také věděl, jak žít. Například během jednoho drogového večírku zvládl zničit jachtu a dvě helikoptéry. Najímali si ty nejluxusnější prostitutky („většinou to byly roztleskávačky velkých fotbalových týmů, které byly ochotné udělat absolutně všechno“), nechávali si dovážet drogy soukromým letadlem a dokonce i soulož na matraci vytvořené ze stodolarových bankovek, která je ve filmu, je pravdivá.

Belfort spolupracoval s FBI, takže dostal nižší trest, ale stejně měl zaplatit 100 milionů dolarů. Nezaplatil. Dneska jezdí po světě a přednáší o tom, jak „nejenže vydělat peníze, ale peníze používat pro zlepšení světa“. Jenže místo toho, aby zaplatil, co dluží okradeným obětem, vlastní nemovitosti v hodnotě 10 milionů dolarů, za vydání své knihy dostal jeden milion a podobnou sumu za filmová práva.

Milionáři z Wall Street si to prostě umí zařídit!

Související články

Další články