Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Takhle si užívali studenti na kolejích před mnoha lety: Změnilo se od těch dob vůbec něco?

Takhle se pařilo kdysi.
Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
Možná vám na první pohled bude připadat, že se toho na kolejích od dob dávno minulých změnilo příliš. Ale ono by úplně bohatě stačilo, kdyby se černobílé fotky kolorovaly a vy byste pochopili, že se nezměnilo vůbec nic. Vysokoškoláci si uměli života na kolejích užívat v jakékoliv době. Pojďte se podívat na to, jak to vypadalo kdysi a dnes.

Je úplně jedno, jestli jste na vysokou chodili v roce 1900 nebo v roce 2008. Kromě nábytku se vlastně nezměnilo nic. Z archivu univerzity Wisconsin-Madison se dostaly ven fotky studentských kolejí ještě z dob, kdy i vaši rodiče chodili po houbách.

Nejstarší fotky kolejí se datují do roku 1898 a zachycují dvě spolubydlící z jednoho pokoje během samostudia. Dívky se sice tváří vychovaně a zodpovědně, ale ani v té době nebyla nouze o kolejní večírky, ačkoliv mravy tehdejší doby povolovaly pouze dámské anebo pánské jízdy.

Dobové fotky ukazují jen to, jak se časem mění vybavení, ale studenti zůstávají v jádru stejní. Zatímco na začátku minulého století vládla až spartánská střídmost, pokoje ze 70. let mají klidně i bary, vládnou jim fotbálkové stoly, obří hi-fi soustavy a končí to moderní elektronikou a namísto oblíbených sportovců se mladí zhlédli v oblíbených politicích.

Související články

Další články