Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Takhle se rodí nový život: Podívejte se na nejkrásnější snímky, které obletěly svět

Hodně emotivní a silné fotky.
+ Dalších 8 fotografií
Porod. Pro většinu lidí naprosto běžná věc, která se děje všude na světě dnes a denně. Jenomže pro každou rodičku je to nezapomenutelný zážitek, který doprovází bolest, radost, pláč a nadšení. Mezinárodní soutěž Birth Becomes Her se rozhodla ukázat celém světu ty nejintimnější okamžiky, které prožívají maminky během porodu i po.

Porod je naprosto přirozená věc téměř pro každého. Když se narodí dítě, je to velká událost pro celou rodinu. Jenomže málokdo si uvědomí, co všechno probíhá při samotném porodu. Většina lidí vidí miminko už jako umyté, spokojené a šťastné.

Takovému výsledku ale předchází několikahodinová bolest a utrpení matky. Právě proto vznikla mezinárodní soutěž s názvem Birth Becomes Her, do které se mohou zapojit fotografové z celého světa.

V Česku není zatím profese porodních fotografů až tak rozšířená jako například v Americe, kde je fotograf součástí snad každého porodu. Fotografové a fotografky zachycují téměř vše, od domácích porodů až po ty v nemocnici.

Výsledné fotky jsou plné emocí a bolesti. Ukazují lidem, jak doopravdy vypadá porod a kolik to stojí úsilí. Není pochyb o tom, že výsledek je opravdu silný. Do soutěže dorazilo více než 1000 fotografií z celého světa pořízených během loňského roku v porodnicích i při domácích porodech.

Byly rozděleny do 5 kategorií: mateřství, porod, narození, čerstvě po porodu a kojení. Vítěze jednotlivých kategorií pak vybrala mezinárodní porota. Podívejte se v galerii na ty nejsilnější fotky, které obletěly svět.

Mohlo by vás zajímat

Další články