Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Takhle se píše historie! Procházka ve své famózní premiéře v UFC zničil soupeře brutálním K.O.

Takhle se píše historie! Procházka ve své famózní premiéře v UFC zničil soupeře brutálním K.O.
Zdroj: Reprofoto Nova Sport
+ Dalších 16 fotografií
MMA
Pravděpodbně největší událost v historii českého MMA je u konce. Zápasník Jiří „Denisa“ Procházka (27) se v nedělních ranních hodinách střetl s Volkanem Oezdemirem (30) v rámci prestižního turnaje UFC 251. A že bylo na co koukat! Český bijec totiž absolutně překvapil a ve druhém kole nekompromisně knokautoval švýcarského favorita, který v minulosti usiloval o titul.

Souboj Jiřího Procházky a Volkana Oezdemira byl očekávaný tisícovkami českých fanoušků. Po Karlosi Vémolovi se totiž jedná o druhého Čecha, který vstoupil do prestižního podniku UFC. O tom, že premiéra českého drsňáka bude stát za to, nebylo od začátku pochyb. Procházka totiž za soupeře dostal jasného favorita, zkušeného bijce ze Švýcarska Oezdremira. „Volkan bude nepříjemný soupeř, víme to. V týmu je ale vše naladěno, jdeme zvítězit,“ řekl exkluzivně pro eXtra.cz Procházkův trenér Martin Karaivanov.

Uvodní kolo bylo vyrovnané

Procházka tak šel do boje s jasným cílem překvapit. Hned úvod prvního kola byl velice aktivní, především ze strany švýcarského bijce. Ten Procházku otestoval několika kopy do nohou. Oezdemir pak zasáhl českého protivníka nepříjemnou pravačkou a v jeden moment to už vypadalo, že půjde k zemi. Procházka se ale udržel na nohou a následovala klidnější pasáž, která byla taktická z obou stran.

České želízko v UFC ale dlouho neváhalo a rozhodlo se Oezdemira také pozdravit solidní kombinací, kdy pravým hákem zasáhl bradu Švýcara. Ten opět odpověděl nízkými kopy na nohy. Bylo vidět, že je Volkan zaskočený postojem Procházky, který držel po celou dobu ruce nezvykle dole, místo toho, aby si jimi kryl obličej. Doslova Volkana provokoval! Toho si všimli i komentátoři, kteří to označili za lehkovážnost.

Ke konci prvního kola, kdy Procházka zasadil Oezdemirovi kop do žeber, se oba hráči dostali do klinče u pletiva a chvilku to vypadalo, že je Čech v problémech. Procházka ale včas utekl z nejhoršího a v ten samý moment následoval konec prvního kola.

Absolutní šok

"Musíš víc zrychlit. Chce to být agresivnější, moc vyčkáváš," radili trenéři během pauzy Procházkovi. A ten je do puntíku poslechl. Přestože úvod druhého kola začal pomaleji, vše se rozjelo z ničeho nic brutálním atakem českého bojovníka. Ten nejprve Oezdemira rozhodil výborným kopem na hlavu a následovala naprosto ukázková kombinace levého a pravého háku, přičemž po tom posledním šel Volkan na zem. Nekompromisní K.O.

Komentátoři byli v naprostém šoku. Vždyť ještě před zápasem někteří předpovídali, že to bude právě Čech, kdo skončí knokautován, a to dokonce v prvním kole. Nestalo se, Procházka ukázal, že s ním musí právem počítat. Ihned po skončení zápasu navíc avizoval, že jeho misí je titul, který najednou nevypadá jako taková utopie. Česko se totiž díky Procházkově historické výhře dostalo na mapu MMA!

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy