Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Takhle se dostanete na rozloučení s Karlem Gottem: Prošli jsme cestu z Anděla na Žofín

+ Dalších 14 fotografií
Poslední rozloučení s Karlem Gottem (†80) pro veřejnost proběhne v pátek 11. října od 8 do 22 hodin v Paláci Žofín. Auta nechte doma a dopravte se metrem B do stanice Anděl, odtamtud se pak vypravte na Janáčkovo nábřeží, kde začne policie Gottovy fanoušky řadit do koridoru. Veškerá doprava na mostě Legií a Masarykově nábřeží od Jiráskova náměstí k Národnímu divadlu bude omezena. Prošli jsme cestu od Anděla k Žofínu a přinášíme přehledný videonávod!

Autem nejezděte, využijte metro a svoje nohy. Fanoušků, kteří se přijedou v pátek naposledy poklonit Karlu Gottovi (†80), má být až 300 tisíc. V přilehlém okolí Paláce Žofín tak budou platit dopravní omezení a přísná bezpečnostní opatření.

"V okolí Žofína dojde kvůli zajištění bezpečnosti již od čtvrteční půlnoci do páteční půlnoci k dopravnímu omezení. Řidiči musí počítat s kompletním uzavřením Masarykova nábřeží, tedy od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Dopravu policie omezí i na mostě Legií, kam se z Janáčkova nábřeží stočí koridor zájemců o rozloučení s Mistrem. Na mostě je od vozidel oddělení zátarasy. Ty byly po stranách připraveny už ve čtvrtek ráno. Autům bude vymezena druhá polovina mostu, řidiči budou moct obousměrně projet zúženými pruhy.

Jak se dostat na Žofín

  • Jestliže nejste z Prahy a jedete autem, zaparkujte na okraji metropole.
  • Metrem B se dopravte do stanice Anděl.
  • Z Anděla se přes Štefánikovu ulici a Arbesovo náměstí dostanete zhruba do poloviny Janáčkova nábřeží.
  • Cestu k Arbesovu náměstí si můžete zkrátit tramvajemi č. 9, 15, 12 a 20. Vystoupit můžete i na zastávce Újezd, ale pokud bude fronta příliš dlouhá, budete se muset vracet.
  • Třetí možností je jít Lidickou ulicí a před Palackého mostem zahnout doleva na Janáčkovo nábřeží.
  • Na Janáčkově nábřeží začíná policejní koridor, který vás přes most Legií a Masarykovo nábřeží dovede až k Paláci Žofín.

Jak ze Žofína odejít

  • Jakmile se pokloníte památce Karla Gotta, ze Žofína neodcházejte stejnou cestou.
  • Odchodovou trasu policie připravila na druhém konci Slovanského ostrova přes Výstavní síň Mánes.
  • Nejlepší variantou bude potom přes Myslíkovu ulici dojít na Karlovo náměstí.
  • Z Karlova náměstí pak odjedete opět metrem B.

Čas na rozloučení

Žofín bude v pátek veřejnosti přístupný od 8 do 22 hodin. Očekává se enormní zájem fanoušků nejenom z Česka, ale i z Německa dát Karlu Gottovi naposledy sbohem.

Dohromady budou mít Gottovi příznivci na rozloučení přesně 50 400 sekund. I kdyby nedorazilo odhadovaných 300 tisíc, ale "pouze" 100 tisíc lidí, stejně se nedostane ani na třetinu. Kdyby se měla poklonit zpěvákově památce alespoň polovina, jeden člověk na to bude mít asi vteřinu.

Poslední rozloučení s Karlem Gottem bude pokračovat i v sobotu, kdy ve Svatovítské katedrále proběhne zádušní mše. Fanoušci ji budou moct sledovat na velkoplošných obrazovkách na III. nádvoří Pražského hradu. Jedná se i o instalaci obrazovek na Hradčanském náměstí před Hradem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy