Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Takhle přestal Kaiser s alkoholem: 5 věcí, které jste nevěděli o filmu Líbáš jako bůh

+ Dalších 5 fotografií
zajímavosti
Hlavní postava ve filmu Líbáš jako bůh si myslela, že už ji v životě nemůže potkat nic zajímavého. Slovenská herečka Kamila Magálová si zahrála Helenu Altmanovou, učitelku francouzštiny a literatury na gymnáziu. Má tolik zájmů a rodinných povinností, že svůj upadající milostný život neřeší. Do té doby, než potká záchranáře Františka a zamiluje se jako puberťačka.

Film Marie Poledňákové si během premiérového víkendu nenechalo ujít téměř 100 000 lidí a snímek se zařadil mezi klasické komedie. Kromě Magálové a Kaisera se před kamerou objeví i Jiří Bartoška, Eva Holubová, Nela Boudová nebo Roman Vojtek. Co ale z obrazovek nemůžete zjistit?

1. Hlavní role díky Halině Pawlowské

Marie Poledňáková si dlouho nevěděla rady, koho obsadí do hlavní role profesorky Heleny. Až se jednoho večera dívala na show Haliny Pawlowské Banánové rybičky, kde byla tahle slovenská herečka hostem. A bylo rozhodnuto.

2. Dabovat či nedabovat?

Původně měla Magálovou předabovat Zlata Adamovská nebo Ilona Svobodová. Naštěstí se tak nestalo a roztomilý přízvuk byl ponechán. Ve filmu je to vysvětleno tak, že postava Heleny Altmanové žila několik let jako malá s otcem v Bratislavě.

3. Ach ta čeština

Kvůli Poledňákové se zrzavá slovenská herečka naučila skvěle česky, ale stále ve filmu říká „mánželstvi“, což je slovo, které se ve snímku objevuje opravdu velmi často.

4. Kaiser sekal dobrotu

Oldřich Kaiser nemá k flašce daleko, což moc dobře věděla i režisérka Poledňáková. Proto mu během natáčení zakázala jakékoliv požívání alkoholu. Kdyby dohodu porušil, tak dostane hned padáka. Jak je vidět, tak se herec udržel a ve filmu mu to navíc sekne.

5. Velký úspěch filmu

Komedii zhlédlo v kinech více než 900 000 diváků a dočkala se sošky Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2009.

Mohlo by vás zajímat

Další články