Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Takhle neušetříte! 4 věci, které vám tajně užírají peníze

Takhle neušetříte! 4 věci, které vám tajně užírají peníze
Zdroj: Pixabay
Úspory

Tyhle zlozvyky vám vyžírají peněženku! Odhalte, kam se ztrácí vaše těžce vydělané peníze, a učiňte tomu konec.1. Milion malých poplatků

Malej, ale šikovnej! Přesně tak fungují drobné poplatky za služby. Jenže šikovné jsou pro obchodníky, ne pro váš účet. Streamování hudby, sledování seriálů, extra kanály v televizi… „Stojí to jen pár korun, to mi rozpočet nerozhází,“ řeknete si a potvrdíte objednávku. Jenže když se jich sejde několik, jsou to najednou stovky, ne-li tisíce korun. Chcete ušetřit? Tyhle žrouty peněz eliminujte. A nezapomeňte ani na bankovní poplatky. Měsíční paušál za vedení účtu? Nesmysl, na kterém některé banky pořád trvají. Ale třeba u Air bank vám nehrozí.

2. Zbytečný luxus

Typickým příkladem zbytečného luxusu je jídlo z restaurací. Že v nich stejně nejíte? To možná ne, ale jak často si necháváte jídlo dovézt domů? Zejména objednávky fast foodu vyvolávají pocit, že se jedná vlastně o levnou záležitost. Přitom neplatíte jen jídlo, ale také za dovoz. Čtyřicet korun se zdá málo, ale jde o stejný princip jako výše. Nejekonomičtější je vařit si doma, nejlépe na více dní nebo pro více lidí najednou. Služby jako Dáme jídlo nebo Wolt jsou super, ale nesmíte si na ně zvyknout. Z dlouhodobého hlediska je to drahý způsob, jak se stravovat.

3. Podceňování prevence

Neplatí to jen u zubaře, ale i v ostatních oblastech života. Pro jistotu ale připomeneme i toho doktora. Preventivní prohlídky hradí pojišťovna, bílou plombu ne. Připočtěte k ní poplatek za akutní ošetření (protože když nechodíte na preventivky, dostane vás do ordinace až bolest) a budete rádi, když se vejdete do dvou tisíc. Prevencí si ale takové trable a peníze ušetříte. A to stejné platí třeba i pro auta. Jak často si dáváte vůz zkontrolovat v servise? Drobná závada, která se neodhalí včas, může vést k mnohem dražším problémům.

4. Nedbání na kvalitu

Upřednostníte levné, nebo kvalitní? Pořídit si šmejd je sice krátkodobě výhodné, ale když ho budete nahrazovat po třetí, nakonec stejně investujete do kvality. Proč si ji tedy nevybrat hned od začátku? Někdy má ale člověk štěstí a k dobré kvalitě dostane i dobrou cenu. Když se vrátíme k tématu aut, je takovým příkladem Auto Kelly. Jelikož je tento řetězec vcelku velký, může si dovolit atraktivní cenovou politiku. Když navíc nakupujete ve slevách a mimo sezónu (např. zimní řetězy v létě), narazíte na opravdu dobré nabídky.


Další články

Nejnovější kauzy