Včerejší pravidelné Hovory z Lán, které svým posluchačům přináší Český rozhlas Radiožurnál, nezaujaly ani tak svým obsahem, jako spíš vulgárním slovníkem současné hlavy našeho státu.

V rozhovoru s moderátorem a šéfredaktorem stanice Janem Pokorným se náš pan prezident opět vycajchnoval.

Vřele vám doporučujeme, abyste si poslechli celé znění rozhovoru, protože opravdu stojí za to. Abychom vás však navnadili, přinášíme osm frází, které nás i vytržené z kontextu přesvědčují o tom, že Zemanova pověstná „viróza“ je už pravděpodobně chronickou záležitostí…

1) Víte, co je to pussy v angličtině? Ku*da. Takže s prominutím v textech této skupiny je ku*da sem, ku*da tam, opravdu dokonalý příklad politického vězně jako vyšitej.

2) Nebudu se zastávat ruských tunelářů, stejně jako se nezastávám českých tunelářů a nebudu se zastávat, teď jsem chtěl říci k*rev, ale já nejsem Schwarzenberg, který používá těchto výrazů.

3) Vláda, podle mého názoru, dosud ve svém konání učinila jednu základní chybu, že podlehla panu Kalouskovi a zk***ila služební zákon z původní podoby, řekněme italského modelu, kde státní tajemník přetrvává, i když vláda se mění každý rok.

4) Já jsem inspirován panem Schwarzenbergem, který v každé druhé větě říká h***o. No a vzhledem k tomu, že pražská kavárna má ráda pana Schwarzenberga, tak jsem se chtěl vlísat do přízně pražské kavárny.

5) Novinářský mainstream, když si přečtu monitor, vzteku plné komentáře Alexandra Mitrofanova, ten chlapík jednou vzteky pukne, ubohé komentáře Jiřího Peheho, ale v podstatě Lidové noviny, které jsem dříve pokládal za odpadkový koš české žurnalistiky, se v mých očích staly latrínou české žurnalistiky.

6) Není člověk, který by byl více atakován českými médii, než jsem já, a mohu si za to sám, protože v jednom parlamentním projevu jsem označil novináře za pitomce, dokonce, a uznávám, že to byla hyperbola, jsem řekl, že po vyhynutí blbouna nejapného je nejpitomějším tvorem na zeměkouli český novinář.

7) Novinář má kritizovat i hlavu státu. Ale má umět odlišit podstatné od nepodstatného a to se zatím neděje.

8) Ona nesmyslná představa, že jsem dal medaile Za zásluhy Renčovi za tříminutový spot, nebo dokonce Sedláčkovi za půl hodiny filmu, který si mimochodem objednal on sám, nikoli já, je zase jenom výplod té zběsilé pražské kavárny.