Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Takhle má vypadat pražské smíchovské nádraží: Jak se vám líbí? GALERIE

Zdroj: IPR Praha
+ Dalších 6 fotografií
ZMĚNA
Smíchovské nádraží se nachází už spoustu let ve stejném stavu. Do potemnělého metra se nechce nikomu. V roce 2023 má ale nastat změna. Podle studie Institutu plánování a rozvoje Prahy se sloučí vlakové a autobusové nádraží i terminál. Vše pod jednou střechou má být navíc v duchu moderního designu.

Smíchov se stává čím dál lukrativnější čtvrtí. Tomu se logicky podřizuje i okolí. V roce 2023 by mělo nádraží vypadat neuvěřitelně luxusně. Nádraží i autobusový terminál budou pod jednou střechou působit jako designový skvost.

Historie smíchovského nádraží přitom sahá velmi hluboko. „Nádraží zahájilo provoz v roce 1862 pod názvem Praha (Česká západní dráha – podle tehdejšího územního uspořádání se ovšem nenacházelo v Praze) jako konečná stanice České západní dráhy vedoucí z Bavorska přes Plzeň na předměstí Prahy,“ píše se na stránkách Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

To, že by dle návrhů měly autobusy parkovat nad vlaky, mnohé překvapuje, ale výsledek je působivý. Dočkáme se změn skutečně už za „pár“ let?

Související články

Další články