Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

TAKHLE KRUTÝ JE JEN ČLOVĚK: Fenka Asta hnila 4 roky zaživa. Dýchala dírou v krku! FOTOGALERIE NENÍ PRO SLABÉ POVAHY

Zdroj: facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Takhle krutý umí být jediný tvor na světě - člověk. Každý den se setkáváme s nechutnými příběhy, kdy nevinná tvář mlčí a nemůže se bránit. Tohle je příběh fenky Asty, která 4 roky doslova hnila zaživa, než přišla pomoc.

Zuboženou Astu naštěstí našla organizace Československý kastrační program. Podobné případy ale ochránce zvířat potkávají denně. Asta měla štěstí, pomoc přišla na poslední chvíli. Nyní má konečně šanci na lepší život. Někdy je opravdu neuvěřitelně hnusné, jak krutě se lidé k živým tvorům umí chovat.

Pracovníci Československého kastračního programu chodí cíleně do míst, kde tuší, že zvířata trpí. Takovými místy jsou třeba zapadlé osady na Slovensku. Ten den už pracovníci programu chtěli odjet, už se vydali k autu, když ucítili nepříjemný zápach. Hned začali tušit, že jejich práce ještě nekončí.

Uprostřed osady stála v bahně stavební unimobuňka. Zápach se linul od země. Ochráncům zvířat se naskytl šílený pohled

Pod unimobuňkou ležela fenka se zřetelným poraněním krku Trvalo déle než hodinu, než se k ní lidé dostali. Odchycení fenky komplikovalo všudypřítomné bahno.

Když se ochráncům konečně povedlo fenku dostat ven, nastal další problém. Zkušený tým záchranářů se snažil fenku pomocí odchytové tyče uchopit za krk. Ale to nešlo.

Asta totiž hnila za živa. Špagát, na kterém byla uvázaná, měla zarostlý do krku tak děsivým způsobem, že dýchala jen díky díře v krku.

Rána byla natolik hluboká, že krk byl téměř oddělen od hlavy. To nejhorší ochránci zvířat ale zjistili, až když fenku na operačním stole uspali. Asta měla přeseknutou i dýchací trubici, přežívala jen díky tomu, že rána na krku jí utvořila v podstatě primitivní tracheotomii.

Veterináři potvrdili to nejhorší. Asta musela mít špagát na krku už jako malé štěňátko. Na špagátu prožila tedy celý dosavadní život.

Odborníci se také shodli na tom, že Asta se pod unimobuňku ukryla cíleně. Čekala totiž na svoji smrt v tmavém a tichém prostředí, kde měla alespoň trochu klidu.

Zkušení veterináři nezůstali lhostejní a pokusili se fence pomoci. Asta prodělala dvě operace a všichni doufali, že boj o holý život zvládne.

A ono se to opravdu nakonec povedlo! Asta se začala uzdravovat. Zlepšil se nejen její fyzický stav, ale přestala se také bát lidí. Veterináři jí pomohli a ona dala druhou šanci lidem. Opět začala důvěřovat člověku a vlastně se chová jako normální pes.

Dnes je Asta v dočasné péči u hodných lidí a hledá trvalý domov. Pokud o ni máte zájem, kontaktujte Československý kastrační program přes jejich Facebook.

Související články

Další články