Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Takhle ho dostali: Video zatýkání vraha z mešity Brentona Tarranta, který dřív trénoval děti!

+ Dalších 16 fotografií
zabiják muslimů
Brenton Tarrant (28) vyděsil celý svět, když zaútočil na dvě mešity ve městě Christchurch na Novém Zélandu. Pomocí pušky s krátkou hlavní a poloautomatické vojenské útočné pušky vzal život několika desítkám osob. Vražednou cestu někdejšího osobního trenéra z fitness centra ukončil až policista, jehož odvaha je zachycena na neuvěřitelném videu, kde zabijáka zadržuje.

Brenton Tarrant odjížděl z místa útoku ve svém bílém voze, když do něj narazilo policejní auto. Zatímco jeden z policistů svého kolegu chrání, druhý vyskakuje z auta a na zabijáka míří pistolí. Vrah z auta vyleze a na rozkaz policisty se lehne na zem, aby byl zatčen.

Člověk, který záběry z auta natáčel, se během zatčení Tarranta raduje, stejně jako lidé, kteří video zhlédli na internetu. Brenton Tarrant má na svědomí více než 40 životů, útok na dvě mešity vysílal online na sociální síti.

Ještě než se z Tarranta stal chladnokrevný vrah, byl osobním trenérem ve fitness centru. Tam nastoupil v roce 2009 hned poté, co dokončil školu. Manažerka onoho centra Tracey Gray pro server abc.net.au sdělila, že Brenton Tarrant byl své práci naprosto oddaný a pořádal i tréninky zdarma pro děti z místní komunity. Pak ale v roce 2011 s touto prací skončil a začal se věnovat cestování. "Myslím, že se v něm něco muselo změnit v době, kdy cestoval," řekla Gray pro ABC.

Zabiják se sám označil za bílého rasistu, který je na svůj postoj vůči jiným etnikům hrdý. Jeho útok měl být pomstou za teroristické útoky muslimů, které proběhly v minulosti. Zároveň přiznal, že chtěl především mezi muslimy vyvolat strach a paniku. Brenton Tarrant v manifestu také zmínil, že na zbraně si vydělal díky investici do kryptoměny bitcoin.

Související články

Další články