Vanilla Ice, vlastním jménem Robert Matthew Van Winkle nebo také muž jednoho hitu. Tenhle rapper zářil na počátku 90. let a není snad nikdo, kdo by neznal jeho nesmrtelný hit Ice Ice Baby, který ve své době nesměl chybět na žádné diskotéce.

Jeho nejskalnějším fanouškům, kteří doslova vyrostli na Ice Ice Baby, bude momentálně něco přes čtyřicet let. I přesto, že v současné době není zpěvák a rapper příliš vidět, tak se stále snaží věnovat hudbě a sem tam se mihne v nějakém tom filmu.

Vanilla Ice patřil k jedním z nejúspěšnějších interpretů 90. let a prožil si dost divoké období. Zažil kratičký románek s popovou divou Madonnou, propadl drogám a v roce 1994 se pokusil o sebevraždu. Snažil se předávkovat heroinem, ale naštěstí se ho podařilo zachránit.

Po několika eskapádách a životních kotrmelcích se rozhodl vydat se vlastní cestou. V roce 1997 se oženil s Laurou Giarrittou a má s ní dvě krásné dcery Dusti (18) a Keelee (16). Manželství bohužel nedopadlo a pár se po 14 letech společného života rozvedl. Podle jistých zdrojů měla být důvodem rozvodu nevěra ze strany ženy.

Dnes je legendárnímu Vanilla Ice padeást let a zraje jako víno.Od dob své největší slávy se téměř nezměnil a pořád je to švihák.